Spożywczy koszyk "Głosu". Porównujemy ceny w słupskich marketach

Dorota Aleksandrowicz dorota.aleksandrowicz@gp24.pl
Spożywczy koszyk "Głosu". Porównujemy ceny w słupskich marketach
Spożywczy koszyk "Głosu". Porównujemy ceny w słupskich marketach Archiwum
Sprawdziliśmy ceny piętnastu produktów spożywczych w sześciu popularnych marketach w Słupsku.

Porównujemy ceny chleba, bułek, jaj, makaronu, cukru, mąki, mleka, margaryny Delmy, ćwiartek z kurczaka, śmietany, ryżu, kaszy, piwa, wódki czy czekolady. Ceny porównujemy w sześciu marketach: Biedronce, E.Leclercu, Kauflandzie, Lidlu, Netto, Realu. Ceny, które ze sobą zestawiamy dotyczą 9 września.

Chleb (o wadze 500 g) najtaniej kupimy w Kauflandzie (1,49 zł). W pozostałych marketach ten podstawowy produkt kupimy za 1,59 zł. W Realu za chleb zapłacimy 1,69 zł (500 g). Z kolei w tym samym markecie chleb o wadze 360 g kupimy za 1,19 zł.

Bułkę najtaniej kupimy w Realu (14 groszy) i w Kauflandzie (15 groszy). W E.Leclercu ten rodzaj pieczywa kosztować nas będzie 19 groszy. W Netto za bułkę zapłacimy 27 groszy, a w Lidlu i Biedronce - 29 groszy.

Makaron jajeczny najtaniej kupimy w Realu (81 groszy) i w E.Leclercu (99 groszy). W pozostałych sklepach za ten zapłacimy 1,15 zł.

Potaniało mleko. Produkt ten (3,2 proc.) kupimy najtaniej w Realu i Kauflandzie (1,85 zł). W E.Leclecru mleko 3,2 proc. kupimy za 1,89 zł, a w Biedronce, Lidlu i Netto za 1,99 zł. Dziesięć średnich jaj najtaniej kupimy w E.Leclercu (2,79 zł). W Lidlu, Kauflandzie, Netto i Biedronce dziesięć jaj kupimy za 3,29 zł. W Realu za dziesięć średnich zapłacimy 3,63 zł.

Kilogram cukru najtaniej kupimy w Realu (1,98 zł) oraz w E.Leclercu i w Kauflandzie (1,99 zł). Natomiast w Biedronce, Lidlu i Netto kilogram tego produktu kosztować nas będzie 2,29 zł.

Kaszę gryczaną najtaniej kupimy w E.Leclercu (2,39 zł) i w Realu (2,59 zł). W Biedronce, Lidlu i Netto kasza gryczana kosztować nas będzie 2,69 zł.

Ryż najtaniej kupimy w Realu (1,54 zł) i Lidlu (1,55 zł). Z kolei w Kauflandzie produkt ten kosztować nas będzie 1,65 zł. W E.Leclercu i Netto zapłacimy za ryż 1,69 zł, a w Biedronce - 1,99 zł.

Piwo Lech w puszcze (0,5 l) najtaniej kupimy w Realu (2,78 zł) i w Lidlu (2,79 zł). W Biedronce alkohol ten kosztować nas będzie 2,99 zł, a w E.Leclercu 3,39 zł. W Kauflandzie za czteropak piwa Lech zapłacimy 9,99 zł. W Netto nie zastaliśmy piwa tej marki, ale w atrakcyjnej cenie było piwo Żubr (puszka, 0,5 l). Kosztowało 2,35 zł.

Wódkę Żubrówkę (0,5 l) najtaniej kupimy w Lidlu i w Biedronce (19,99 zł). W E.Leclercu alkohol ten kosztować nas będzie 22,99 zł.

Czekoladę mleczną najtaniej kupimy w Realu (1,15 zł) i w E.Leclercu (1,39 zł). W Kauflandzie za ten słodki produkt zapłacimy 1,45 zł. O cztery grosze więcej zapłacimy w Netto i Biedronce.

Restauratorzy załamani decyzją premiera

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
as

Jakby ciężko było to zestawić w tabeli ehhhhh :(

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3