Sprawdź, czy twoje dziecko nie ma autyzmu

  Sprawdź, czy twoje dziecko nie ma autyzmu

  Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Sprawdź, czy twoje dziecko nie ma autyzmu
  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku przy ul.Westerplatte7, wspólnie z fundacją Synapsis od października otwiera akcję diagnostyczną BadaBada -wczesnego wykrywania autyzmu u dzieci.
  Sprawdź, czy twoje dziecko nie ma autyzmu
  Pierwszy jej etap to wypełnienie przez rodziców ((mających dostęp do Internetu) kwestionariusza M-CHAT-R/F on-line/, który znajduje się na stronie internetowej poradni.

  - Kwestionariusz przeznaczony jest do badania dzieci w wieku od 16 do 30 miesiąca życia i zawiera 20 pytań dotyczących różnych zachowań i umiejętności dziecka- mówi Barbara Waraksa, szefowa Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku przy ul.Westerplatte 7

  Po wypełnieniu kwestionariusza i załączonej do niej krótkiej metryczki, rodzic od razu dostaje wynik z informacją co dalej: czy ryzyko wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu jest niskie, średnie .Jeśli uzyskany wynik wskazuje już na średnie ryzyko/powyżej 2 pkt./ wskazana jest konsultacja w poradni, w tym dalsza specjalistyczna diagnoza,co będzie stanowić drugi etap akcji.

  W poradni od października będzie włączony punkt konsultacyjny dla rodziców,działający codziennie w godzinach od 10 do 15, pod numerem tel.530 055 301,-gdzie będzie można uzyskać informacje nt.prowadzonej akcji oraz umówić się na konsultację oraz badania.

  - Rodzice, którzy nie maja dostępu do Internetu, będą mogli przyjść do poradni i wypełnić test w postaci papierowej na miejscu i zapoznać się z ich wynikiem oraz skonsultować się ze specjalistami - dodaje pani Waraksa.
  .Test można też znaleźć na stronie poradni www.terapiadzieci.slupsk.pl w zakładce Akcja BadaBada.

  Wszystkie działania związne z akcją są dla rodziców bezpłatne.
  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku przy ul.Westerplatte 7 zajmuje się diagnozą i terapią wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Poradnia prowadzi również warsztaty dla rodziców oraz stanowi punkt konsultacyjny. Jest partnerem z fundacją Synapsis w programie wczesnego wykrywania autyzmu Badabada-. Poradnia organizuje akcje przesiewowe dla mieszkańców regionu w celu wczesnego wykrywania zaburzeń rozwojowych u dzieci. Więcej informacji na temat działania poradni na stronie internetowej: www.terapiadzieci.slupsk.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!