SPS chce grać. Nie ma z kim

  SPS chce grać. Nie ma z kim

  Rafał Szymański rafal.szymanski@mediaregionalne.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  SPS Epigon (czerwone stroje) dwukrotnie walczył już o awans do II ligi. Brakowało niewiele.

  SPS Epigon (czerwone stroje) dwukrotnie walczył już o awans do II ligi. Brakowało niewiele. ©Łukasz Capar

  SPS Epigon Kobylnica - pod taką nazwą chcieliby wystartować w III lidze zawodnicy dawnego SPS Epigon Słupsk. Jest kłopot. Nie wiadomo, kiedy ta liga ruszy i ile zespołów będzie w niej chciało uczestniczyć.
  SPS Epigon (czerwone stroje) dwukrotnie walczył już o awans do II ligi. Brakowało niewiele.

  SPS Epigon (czerwone stroje) dwukrotnie walczył już o awans do II ligi. Brakowało niewiele. ©Łukasz Capar


  SPS Epigon Słupsk miał nawet przez chwilę ideę, by spróbować zagrać jeszcze w tym sezonie w II lidze. Zrobiło się w niej bowiem miejsce. Jak ? Po wycofaniu się z rozgrywek I ligi KS Milicz, Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję w sprawie dołączenia do tego poziomu kolejnego zespołu. Został nim Krispol Września. Zarząd tego klubu w zeszłym tygodniu złożył wymaganą przez Polski Związek Piłki Siatkowej aplikację.

  - Gdy PZPS zwrócił się z informacją do klubów II ligi o nadsyłanie zgłoszeń do gry w I lidze, postanowiliśmy złożyć nasz wniosek.
  Odbyliśmy szereg spotkań zarówno z lokalnymi władzami, jak i sponsorami. Rozmawialiśmy z trenerem i zawodnikami - powiedział mediom Robert Wardak, członek zarządu Krispolu Września. Klub dostał się do I ligi i zrobiło się dzięki temu miejsce poziom niżej.

  Słupszczanie mieli ochotę powalczyć o wolne miejsce, ale szybko na drodze stanęły im kłopoty finansowe. - Na dzisiaj musielibyśmy mieć około 80 tys. zł. Rozmawialiśmy ze sponsorem, ale nie jest łatwo wyłożyć dzisiaj ot tak, taką sumę, gdy nie jest ona przewidziana w budżecie. Dlatego szybko musieliśmy się wycofać z tego projektu - mówi Kuczko.

  Jego zawodnicy przygotowują się od września w sali w Kobylnicy do zagrania w III lidze.

  - Ze składu nie ubyli zawodnicy, dużo trenujemy, przygotowujemy się mocno i wierzmy, że uda się nam po raz trzeci podjąć walkę o awans do II ligi. Trenujemy, chociaż sami nie wiemy do czego - śmieje się Mariusz Kuczko, szkoleniowiec i grający zawodnik zespołu. Do drużyny dołączyli także młodzi zawodnicy. - Jest dużo wytrzymałości, biegania. Jest inny rytm tych zajęć - dodaje trener.

  Na razie SPS Epigon, wbrew przeciwnościom losu, chce po raz kolejny walczyć o II ligę. Gorzej, że w tym roku bardzo mało zespołów zgłosiło się do III ligi w województwie pomorskim i nie wiadomo czy i w jaki sposób będzie ona rozgrywana. Początkowo zapisały się do zmagań cztery zespoły: UKS Olimpijczyk Pruszcz
  Gdański, Trefl Sopot, SPS Epigon i SPS Człuchów. Ten ostatni zespół jednak waha się, czy zagrać. Podobnie Trefl Sopot. - Jego działacze zastanawiają się, bo jeśli miałaby być to tak kadłubowa liga, to nie widzą sensu - dodaje Kuczko.

  III liga może ruszyć w grudniu. Nie wiadomo jednak, czy rozegrana będzie w formie turniejów, czy w formie meczu i rewanżu.

  W tym roku SPS Epigon chciałby wystartować już pod zmienionym szyldem, zamiast Słupsk mieć w nazwie Kobylnica.

  - Działa od dwóch lat pod opieka gminy Kobylnica. W hali Zespołu Szkół Samorządowych przy ul. Głównej mamy trzy razy w tygodniu treningi. Gmina nas wspomaga, jesteśmy pod dobrymi skrzydłami i chcielibyśmy się za to odwdzięczyć - dodaje Kuczko.

  Po tym jak się okazało, że III liga ma mieć okrojony skład, SPS chciał się nawet zapisać do zmagań w III lidze w zachodniopomorskim. Mimo że jest tam siedem zespołów i akurat ósmy byłby do pary, to tamtejsze drużyny nie zgodziły się. Nie chciały tracić dodatkowych kosztów na dojazdy do Słupska.

  Podopieczni Kuczki mają obecnie w planie rozegranie kilku sparingów i zorganizowanie turnieju.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Aktualności sportowe

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.