SPS Epigon Słupsk pokonał Stoczniowca II Gdańsk

Rafał Szymański [email protected]
Słupszczanie (niebieskie stroje) łatwo poradzili sobie z rezerwami Stoczniowca.
Słupszczanie (niebieskie stroje) łatwo poradzili sobie z rezerwami Stoczniowca. Kamil Nagórek
SPS Epigon Słupsk w pierwszym meczu w 2013 roku pokonał Stoczniowca II Gdańsk. Mecz nie stał na wysokim poziomie.

Spotkanie nie było szczególnie emocjonujące. Stało się tak za sprawą gości, którzy popełniali olbrzymią liczbę błędów własnych. Dostosowali się do tego i gospodarze, dlatego widownia w hali Zespołu Szkół przy ul. Głównej w Kobylnicy co chwila widziała ataki w aut, piłkę uderzaną w siatkę lub blok.

Licznie zgromadzona publiczność na jakiekolwiek emocje mogła liczyć jedynie w drugim secie. Do stanu 19:16 lepiej grający stoczniowcy kontrolowali przebieg seta i dopiero w samej końcówce zawodnikom SPS Epigon udało się doskoczyć rywala i doprowadzić do remisu 21:21. Chwilę później było już po 23, dwie ostatnie akcje padły już łupem graczy SPS.

- Po długiej przerwie świąteczno-noworocznej, kiedy jednak harmonogram treningów był mocno zaburzony, można się cieszyć, iż do Słupska zawitał jeden ze słabszych zespołów, a samo spotkanie potraktować bardziej szkoleniowo. Wszyscy zawodnicy mogli bowiem w dłuższym wymiarze pojawić się na boisku, a w każdym secie drużyna wychodziła w innej konfiguracji - mówił po meczu Mariusz Kuczko, szkoleniowiec SPS Epigon.

- Bardzo dobrze spisał się libero Łukasz Markowski, który powoli staje się liderem drugiej linii, bardzo dobrze przyjmuje zagrywkę, broni wiele naprawdę silnych ataków czy też sprytnych kiwek przeciwników - podsumował Kuczko.

W najbliższy weekend SPS Epigon Słupsk zagra w Pruszczu Gdańskimz tamtejszym Olimpijczykiem.
SPS Epigon Słupsk - Stoczniowiec II Gdańsk 3:0 (25:19, 25:23, 25:18).

Skład SPS Epigon: Rafał Stoltman, Maciej Burzyński, Michał Huzarski, Aleksander Burzyński, Jordan Wiktorowicz, Marek Iglewski, Łukasz Markowski (libero) oraz Zbigniew Młynarczyk, Andrzej Jursza, Mariusz Kuczko, Bartosz Pawlak.

W innych meczach III ligi województwa pomorskiego: Alpat Gdynia - Olimpijczyk Pruszcz Gdański 0:3, SPS Lębork - Trefl Gdańsk 1:3.