SPS Epigon startuje z drugiego miejsca

(res)
SPS Epigon Kobylnica przegrał z Lotosem Trefl Gdańsk 2:3 w meczu o prymat po rundzie zasadniczej III ligi.

Gospodarze nie weszli dobrze w mecz. Nie potrafili skutecznie kończyć ataków. Wykorzystali to gdańszcza­nie, odskakując na kilka punktów. W drugiej odsłonie ton grze nadawał SPS . Dobrze grał Oskar Majcherski, który zmienił w pierwszym secie Rafała Stoltmana.

Kobylniczanie poprawili grę blokiem, skutecznie atakowali, co przyczyniło się do zwycięstwa w tym secie. W trzeciej odsłonie SPS Epigon posypała się gra zwłaszcza w przyjęciu zagrywki. Pewni pierwszego miejsca gdańszczanie dokonali zmian w ustawieniu, co miało wpływ na rezultat czwartego seta, w którym ulegli ambitnie walczącym kobylniczanom 22:25. Tie break rozpoczął się od gry punkt za punkt i zespoły zmieniły się stronami przy wyniku 8:7 dla przyjezdnych. Później było jeszcze 9:8, 12:12 ale trzy ostatnie punkty zdobyli goście. SPS o finał będzie walczył ze Stoczniowcem Gdańsk. Pierwszy mecz odbędzie się 4 lub 11 stycznia. Zespoły zagrają do dwóch zwycięstw.

SPS Epigon Kobylnica - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:21, 14:25, 25:22, 12:15). SPS Epigon: Rafał Stoltman, Maciej Burzyński, Kacper Wesołowski, Mariusz Kuczko, Jordan Wiktorowicz, Michał Huzarski, Łukasz Markowski (libero) oraz Oskar Majcherski, Grzegorz Szatrawski, Michał Szajter, Adam Bejmert, Wojciech Mettel (libero).