Srebrny medal Janczylika w mistrzostwach Polski

Dymitrij Janczylik z TS Judo Gryfa Słupsk wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski młodzików w judo ,które odbyły się dw Opolu. Zgromadziły aż 550 zawodników z całego kraju.

Gryfita w drodze do finału stoczył 5 zwycięskich pojedynków. W pokonanym polu pozostawił dwóch zawodników z Wrocławia i Warszawy oraz reprezentanta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystkie swoje walki eliminacyjne Janczylik wygrał przed czasem.

W walce finałowej  spotkał się z Bartoszem Borzęckim ( UKJ Ryś Warszawa). Walka miała bardzo wyrównany przebieg.Po jednym z ataków słupszczanin został skontrowany. Technika została oceniona na yuko. Mimo ambitnej postawy nie udało się Janczylikowi odrobić straty.

- Srebrny medal naszego młodego judoki to kolejny sukces w jego bogatym już dorobku sportowym. Janczylik w ubiegłym roku zdobył złoty medal w kategorii do 50 kg .W tym roku wystartował w wadze do 60 kg. To ogromny przeskok i słupszczanin musiał dostosować się do walki w zdecydowanie wyższej kategorii wagowej. Zrobił to w bardzo dobrym stylu czego efektem jest tytuł V-ce Mistrza Polski - mówi Lidiusz Kazior szkoleniowiec w TS Judo Gryf.

Dymitrij Janczylik jest uczniem 2  klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku.Bardzo blisko wywalczenia medalu była Martyna Szaniawska ( 70 kg). W walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy.Na początku pojedynku dała się zaskoczyć swojej rywalce i mimo ,że potem była aktywna( wykonała nawet rzut oceniony na yuko ) to zabrakło jej czasu ,by wykonać kolejny rzut.Ostatecznie Martyna została sklasyfikowana na 5 miejscu.

M.Szaniawska jest uczennicą 2 klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku. Pozostali gryfici swój występ zakończyli na walkach eliminacyjnych.

W roku 2016 zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli 4 medale Mistrzostw Polski(  Bartosz Szaniawski-złoty,Jakub Nawrot-brązowy,Leon Choiński-złoty oraz Dymiitrij Janczylik -srebrny).

Szkoleniem słupskich judoków zajmują się Irena Waszkinel, Lidiusz Kazior oraz Dariusz Świercz.