Szesnaste już rozstrzygnięcie konkursu "Srebrny Niedżwiedź - Lider Promocji Słupskiej Gospodarki" w tym roku zbiegło się z obchodami jubileuszu 25-lecia Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

To podwójne wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór (19 października) w siedzibie słupskiej filharmonii. Konkurs, który od 1998 roku jest jedną z najważniejszych imprez gospodarczych w regionie słupskim, po raz kolejny patronatem objął marszałek województwa pomorskiego, a jednym z najważniejszych gości był Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

W tym roku w konkursie "Srebrny Niedźwiedź", który obecnie organizowany jest przez Powiat Słupski, Słupską Izbę Przemysłowo-Handlową na na Region Słupski oraz Miasto Słupsk, nagrody główne przyznano w sześciu kategoriach. Wśród firm mikro i małych przedsiębiorstw tryumfowała firma Tołłoczko Tomasza Tołoczko z Kruszyny, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży naturalnych mięs i wędliny. Poza tym w tej kategorii nominacje uzyskały: rodzinna firma Tax Marty i Jakuba Rutkiewiczów z Runowa, która prowadzi ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie" oraz firma Drew-Pack Tomasza Telera z Przytocka, która produkuje najwyższej jakości opakowania dla różnych branż i odbiorców.

W kategorii średnie i duże przedsiębiorstwa srebrny niedźwiedź w tym roku przypadł spółce Perla Polska z Głobina, producentowi od 2009 roku gotowych do spożycia przekąsek. W tej kategorii nominacje także zdobyli: PP-U Robex z Lęborka, producent wyrobów ze stali oraz spółka Aerosol Service z Charnowa, produkująca opakowania aerozolowe oraz wyroby kosmetyczne i toaletowe pod marką własną klienta. Wśród zakładów rzemieślniczych srebrnego niedźwiedzia zdobyła piekarnia-cukiernia Gerarda Cymana ze Słupska, która istnieje od 1946 roku, a od 1967 roku funkcjonuje jako firma rodzinna. Natomiast nominacje zdobyły także: Foto Studio Lucyny Szczepańskiej-Ulrych ze Słupska oraz "Gospoda Swołowo" ze Swołowa.

Dalsza część artykułu na kolejnej stronie