Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Srebrny Niedżwiedź - Lider Promocji Słupskiej Gospodarki. Jubileuszowa gala przedsiębiorców [zdjęcia]

Zbigniew Marecki
Srebrny Niedżwiedź - Lider Promocji Słupskiej Gospodarki
Srebrny Niedżwiedź - Lider Promocji Słupskiej Gospodarki Krzysztof Piotrkowski
Szesnaste już rozstrzygnięcie konkursu "Srebrny Niedżwiedź - Lider Promocji Słupskiej Gospodarki" w tym roku zbiegło się z obchodami jubileuszu 25-lecia Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

To podwójne wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór (19 października) w siedzibie słupskiej filharmonii. Konkurs, który od 1998 roku jest jedną z najważniejszych imprez gospodarczych w regionie słupskim, po raz kolejny patronatem objął marszałek województwa pomorskiego, a jednym z najważniejszych gości był Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

W tym roku w konkursie "Srebrny Niedźwiedź", który obecnie organizowany jest przez Powiat Słupski, Słupską Izbę Przemysłowo-Handlową na na Region Słupski oraz Miasto Słupsk, nagrody główne przyznano w sześciu kategoriach. Wśród firm mikro i małych przedsiębiorstw tryumfowała firma Tołłoczko Tomasza Tołoczko z Kruszyny, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży naturalnych mięs i wędliny. Poza tym w tej kategorii nominacje uzyskały: rodzinna firma Tax Marty i Jakuba Rutkiewiczów z Runowa, która prowadzi ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie" oraz firma Drew-Pack Tomasza Telera z Przytocka, która produkuje najwyższej jakości opakowania dla różnych branż i odbiorców.

W kategorii średnie i duże przedsiębiorstwa srebrny niedźwiedź w tym roku przypadł spółce Perla Polska z Głobina, producentowi od 2009 roku gotowych do spożycia przekąsek. W tej kategorii nominacje także zdobyli: PP-U Robex z Lęborka, producent wyrobów ze stali oraz spółka Aerosol Service z Charnowa, produkująca opakowania aerozolowe oraz wyroby kosmetyczne i toaletowe pod marką własną klienta. Wśród zakładów rzemieślniczych srebrnego niedźwiedzia zdobyła piekarnia-cukiernia Gerarda Cymana ze Słupska, która istnieje od 1946 roku, a od 1967 roku funkcjonuje jako firma rodzinna. Natomiast nominacje zdobyły także: Foto Studio Lucyny Szczepańskiej-Ulrych ze Słupska oraz "Gospoda Swołowo" ze Swołowa.

Dalsza część artykułu na kolejnej stronie

Z kolei w kategorii turystyka wiejska srebrny niedźwiedź w tym roku powędrował do gospodarstwa "Puk,Puk Eko" Agnieszki Pajdo-Ruszczyńskiej w Gardnie Wielkiej, a nominacje przypadły także: "Retrodomowi" Iwony Gonery z Retowa oraz Zagrodzie Śledziowej Macieja Kierysa ze Starkowa. W kategorii gospodarczy debiut w tym roku srebrnego niedźwiedzia otrzymała Spółdzielnia Socjalna "Zielony Punkt" w Kępicach, która powstała w 2018 roku dzięki dotacji z ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, a nominacja przyznano: Firmie Bubbles Factory Krzysztofa Bogdańskiego ze Słupska, która produkuje płyn oraz akcesoria do puszczania baniek mydlanych oraz spółka Foton Oze Aleksandry Szewczyk i Natalii Semmerling-Jankowskiej, która zajmuje się kompleksową obsługą klienta w zakresie energetyki odnawialnej i wszelkich technologii energooszczędnych. Natomiast menedżerem słupskiej gospodarki w tym roku został Arkadiusz Śmigielski, prezes Zarządu spółki OptiNav ze Słupska, która zatrudnia 50 inżynierów działających w obszarze nowoczesnych technologii, a nominację uzyskał także Tomasz Budrewicz, prezes spółki Fach-Pak ze Słupska, zajmującej się produkcją opakowań transportowo-magazynowych z tworzyw sztucznych.

W części jubileuszowej imprezy najpierw doszło do wręczenie honorowych odznaczeń i wyróżnień, a później uroczyście przekazano Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej sztandar, który ufundował Komitet Fundatorów, złożony z firm i instytucji działających w regionie. Honorowe odznaczenie od marszałka województwa pomorskiego podczas uroczystości odebrali: Jerzy Safader, działacz gospodarczy związany z przetwórstwem ryb oraz Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Medal Honorowy za Zasługi dla Słupska władze miasta przyznały natomiast Eugeniuszowi Szydło, prezesowi Izo-Metalu z Bolesławic, byłemu posłowi Władysławowi Staniukowi oraz Andrzejowi Wójtowiczowi, prezesowi spółki Wodociągi Słupsk. Z kolei Złote Honorowe Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej odebrali: Eugeniusz Helski - jeden z inicjatorów tworzenia samorządu gospodarczego w Słupsku oraz Jan Czechowicz - prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Tym ostatni wyróżnieniem uhonorowano także samą Izbę, bo - jak powiedział prezes Arendarski - funkcjonowanie takiej organizacji w mniejszym ośrodku wymaga o wiele większego zaangażowania niż w dużych aglomeracjach . Ponadto Medale 25-lecia SIP-H odebrali m.in. Edmund Żmuda-Trzebiatowski, Roman Małkiewicz, Jerzy Bury, Jan Dobrzyń i Zdzisław Walo. Dodatkowo wyróżniono ks. Jana Giriatowicza, długoletniego kapelana Izby, który w podzięce zagrał zebranym na harmonijce.

Wieczór zakończył koncert Hanny i Romualda Spychalskich, którzy zaprezentowali wiązankę starych przebojów. Potem jeszcze długo nieoficjalnie rozmawiano przy okolicznościowym bufecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza