Srebro Kacpra Karaśkiewicza w Pucharze Polski Kadetów

fen
Nr 2 Kacper Karaśkiewicz chce powalczyć o wyjazd na MŚ i ME.
Nr 2 Kacper Karaśkiewicz chce powalczyć o wyjazd na MŚ i ME. ZKS Miastko
W Warszawie odbył się turniej w ramach I Pucharu Polski Kadetów (do lat 17) w Zapasach w Stylu Klasycznym z udziałem 211 zawodników, którzy reprezentowali 49 krajowych klubów.

Wśród rywalizujących było dwóch przedstawicieli Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Bardzo dobrze spisał się Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 48 kg, który dotarł do finału po trzech zwycięskich walkach. W tym najważniejszym pojedynku finałowym miastecki klasyk uległ 0:3 reprezentantowi Cartusii Kartuzy, a był nim Gor Hovsepyan.

W kategorii wagowej do 71 walczył Jakub Dobrowolski. Stoczył on łącznie 5 bojów na matach. Trzy z nich wygrał. Dwaj przeciwnicy, z którymi Jakub przegrał, byli w jego zasięgu, ale popełnione błędy taktyczne przyczyniły się do jego dwóch porażek. Ostatecznie Dobrowolski uplasował się na ósmym miejscu. Należy dodać, że w wadze do 71 kg startowało aż 31 zawodników.

Puchar Polski był pierwszym etapem eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trenerem obu zawodników jest Kazimierz Wanke.