MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stadion na Zielonej w nowej odsłonie. Gryf Słupsk będzie mógł rozgrywać mecze w świetle jupiterów [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Wideo
od 7 lat
Dobiegła końca modernizacja stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku. Kibice Gryfa mecze swojej drużyny obejrzą w świetle jupiterów zasiadając na zadaszonej trybunie. To jednak nie koniec inwestycji na miejskim obiekcie.

Na tę chwilę czekali wszyscy kibice słupskiego Gryfa. Dzięki modernizacji obiektu zmieniło się sporo, także dla samych piłkarzy. Całą inwestycję podzielono na etapy, a efekt końcowy zaprezentowali na wtorkowej konferencji prasowej włodarze miasta i klubu. Wszystkie prace kosztowały w sumie ponad 10 milionów złotych – 65. proc tej kwoty do dofinansowanie z budżetu państwa, a resztę dołożyło miasto.

- Kiedy w 2017 roku Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji przejmował stadion piłkarski Gryf, założyliśmy sobie, że przygotujemy bardzo odważną koncepcję rozwoju tego obiektu i na jej podstawie stworzymy dokumentację techniczną i będziemy to etapować. Nie mieliśmy jeszcze wiedzy, jakimi środkami będziemy dysponować, ale koncepcja która powstała w listopadzie 2019 roku pozwoliła na to, żeby od 2020 roku przygotowywać dokumentację techniczną – wspomina Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wielka modernizacja zaczęła się budową nowego ogrodzenia. Wyburzono także wejście od strony ul. Zielonej, na rzecz bramy z bramkami wejściowymi

- W następnym etapie zaplanowaliśmy budowę zaplecza szatniowo-kontenerowego, bo wiedzieliśmy o tym, że dzieci i młodzież, która tutaj trenuje, nie ma zbyt dobrych warunków do tego, aby się przebrać i korzystać z tego obiektu. To pozwoliło też na to, że powstały nowe grupy szkoleniowe i obiekt zyskał jeszcze większą możliwość rozwoju. W kolejnym etapie powstały nowe sektory dla kibiców – przebudowane zostały trybuny za bramkami – mówi Klimczak.

Wszyscy związani z Gryfem najbardziej wyczekiwali ostatniej części modernizacji, w ramach której powstało pełne zadaszenie trybuny głównej, a nad stadionem wyrosły cztery jupitery – ich zadaniem będzie oświetlanie sportowych widowisk rozgrywanych wieczorami.

- Teraz jest to obiekt, na którym dużo milej się przebywa. Jest dostosowany do rozgrywania meczów w III lidze. Cały projekt był zawsze opiniowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. To było naszym założeniem od początku. Jesteśmy przekonani, że spełnia wszystkie wymagania – zapewnia dyrektorka SOSiR.

Stadion gryfa Słupsk po modernizacji.
Stadion gryfa Słupsk po modernizacji. Krzysztof Głowinkowski

Z inwestycji zadowoleni są włodarze słupskiego Gryfa. Mirosław Lewandowski, prezes klubu twierdzi, że zmodernizowana infrastruktura pozwoli przyciągnąć na stadion jeszcze więcej kibiców. Obecnie trybuny pomieszczą 1470 osób.

- Popularność piłki nożnej w mieście wzrasta. Z meczu na mecz obserwujemy, że kibiców jest coraz więcej – też dlatego, że są wyniki. Jeszcze rok temu walczyliśmy do ostatniego meczu o utrzymanie w IV lidze, w tej chwili też walczymy, ale o awans do III ligi – mówi Lewandowski.

O tym, w jakich rozgrywkach w przyszłym sezonie rywalizować będzie słupski klub zadecyduje sobotni mecz. Gryf Słupsk do awansu potrzebuje 1 punktu. Minimum remis z Suprą Kwidzyn da upragnioną III ligę. Bezpośredni rywal Gryfitów w ostatniej kolejce zmierzy się z ostatnim w tabeli Startem Miastko. Ewentualny remis lub porażka Jaguara również premiuje słupskich piłkarzy do awansu. Bez względu na wynik, 22 czerwca, o godz. 20.30 klub zaprasza wszystkich kibiców na imprezę kończącą piłkarski sezon. To wtedy po raz pierwszy mają zaświecić nowe jupitery.

To nie koniec inwestycji na Zielonej

- Jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu dostosujemy obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż platformy, która umożliwi dostęp na trybunę. Kończymy projekt techniczny na drugie boisko treningowe, które będzie bliźniaczym boiskiem, do tego, które już istnieje. Ono również będzie oświetlone, będzie miało trybunę dla kibiców, będzie umożliwiało również organizację meczów w III lidze na murawie sztucznej, wtedy kiedy nie będzie dostępna ze względu na warunki atmosferyczne murawa główna. W kolejnym etapie będziemy się starać, żeby uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych na realizację tego przedsięwzięcia. Oprócz tego SOSiR w trwały zarząd otrzymał działkę sąsiednią, którą również będziemy się starać adaptować na parkingi. To są nasze główne plany – zapowiada Klimczak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza