Start Miastko uległ KS Gryfowi Słupsk 0:2 (zdjęcia)

Mecz w Miastku
Mecz w Miastku Maciej Kurkiewicz - MKS Start Miastko.
Na znakomicie przygotowanej płycie boiska w Miastku (najlepsza w lidze okręgowej) od pierwszego gwiazdka sędziego Krystiana Lipskiego do ataku ruszyli gospodarze.

Efektem tego były dwie akcje. Za pierwszym razem prostopadłe podanie do Wojciecha Szuty przerwał Marcin Petrus, a za drugim razem strzał Przemysława Spalika był zbyt słaby, żeby zagrozić słupskiej bramce. Po kwadransie gry do głosu doszli goście.

W 20. minucie dobrą okazję miał Kacper Grabarczyk, jednak piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. W 34 minucie słupski snajper nie pomylił już się i po podaniu od Jakuba Olszewskiego strzałem po długim słupku pokonał Roberta Przeplasko.

W 38. minucie było już 0:2 kiedy z lewej strony akcję przeprowadził Michał Tołek i znakomicie dograł piłkę do Nikodema Ciechańskiego, a ten strzałem z powietrza posyła piłkę obok bezradnego bramkarza Startu. Dwubramkowe prowadzenie młodzi słupszczanie utrzymali do końca meczu. Najlepszą okazję na strzelenie bramki miał w 92 minucie Jakub Kalinowski, który po podaniu od Wiktora Ciechańskiego z bliskiej odległości nie znalazł recepty na bramkarza z Miastka, który popisał się znakomitą interwencją.

Start Miastko - KS Gryf Słupsk 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kacper Grabarczyk (34), 0:2 Nikodem Ciechański (38)

Start: Przeplasko - Guzowski, Degis, Kapica, Smaha (68 Czerwiński), Dzięcioł, Bartłomiej Borowicz, Szuta, Górko (80 Przybylski), Garczyński (46 Bujwid), Spalik. KS Gryf: Marcin Petrus - Barszcz, Wólczyński, Pawlina, Olszewski, Olszowiec, Tołek (84 Gajke), Nikodem Ciechański, Wiktor Ciechański, Świdroń (76 Kazior), Grabarczyk (69 Kalinowski).

Inne wyniki klasy okręgowej:

Sparta Sycewice - Lipniczanka Lipnica 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Krystian Klawikowski (7-przewrotką), 2:0 Konrad Kiełczykowski (43), 3:0 Klawikowski (45)

Bytovia II Bytów - Kaszubia Studzienice 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Piotr Demko (32), 1:1 Arkadiusz Gostomczyk (45)

Pozostałe wyniki: Sokół Wyczechy - Jantaria Pobłocie 4:1, Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 2:2, Chrobry Charbrowo - Echo Biesowice 1:5, Zawisza Borzytuchom - KS Włynkówko 2:3, Barton Barcino - Wybrzeże Objazda 3:2, Leśnik Cewice - Piast Człuchów 2:5, Czarni Czarne - GTS Czarna Dąbrówka 1:3. Z poprzedniej kolejki: MKS Debrzno - Bytovia II 5:3.

W tabeli prowadzi Sparta (67) przed Myśliwcem (54) i Lipniczanką (53).

Klasa A

Grupa I: Błękitni Główczyce - Szansa Siemianice 1:1, KS Damnica - Gryf II Słupsk 7:1, Sokół Szczypkowice - Skotawia Dębnica Kaszubska 1:5, Słupia Kobylnica - Stal Jezierzyce 3:3, Unison Machowino - Polonez Bobrowniki 3:0, Rowokół Smołdzino - Pomorze Potęgowo 0:3 vo.. Pauza: Garbarnia Kępice. Rozegrano jedno spotkanie awansem z 14. kolejki: Błękitni Główczyce - Polonez Bobrowniki 1:1.

Czołówka tabeli: 1. Skotawia (40), 2. Stal (38), 3. Gryf II (37)

Grupa II: Dolina Gałąźnia Wielka - LKS Łebunia 6:1, Orkan Gostkowo - Lider Rychnowy 3:2, Grom Nakla - Zenit Redkowice 1:2, Arkonia Pomysk Wielki - Brda Przechlewo 0:4, Magic Niezabyszewo - GKS Kołczygłowy 2:2, Skotawa Budowo - Victoria Dąbrówka 3:2. Pauza: Sparta Konarzyny.

Czołówka tabeli: 1. Brda (48), 2. Dolina (45), 3. Orkan (31)

Klasa B

Grupa I: Victoria Słupsk - Sokół Kuleszewo 2:2, Start Łebień - Granit Kończewo 0:6, Diament Trzebielino - Dąb Kusowo 5:1. Pauza: KS Zaleskie.

Czołówka tabeli: 1. Granit (34), 2. Zaleskie (27), 3. Diament (27)

Grupa II: Baza 44 Siemirowice - Granit Koczała 0:5, Urania Udorpie - Piast II Człuchów 5:0, WKS Nożyno - Błękitni Motarzyno 0:12, Pauza: Kaszubia II Studzienice.

Czołówka tabeli: 1. Błękitni (41), 2. Urania (40), 3. Piast II (25)