Zamknij

Głos Pomorza

Startuje tor kartingowy w Redzikowie [zdjęcia, wideo]

Już w sobotę i na Dzień Dziecka startuje tor kartingowy w Redzikowie. Organizatorzy zapewniają, że to świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Sprawdziliśmy.

Krzysztof Piotkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Startuje tor kartingowy w Redzikowie

Już w sobotę i na Dzień Dziecka startuje tor kartingowy w Redzikowie. Organizatorzy zapewniają, że to świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Sprawdziliśmy. Mają rację.Prędkość, emocje, adrenalina i dobra zabawa. Wszystko to pod dachem hali, w której do niedawna mieściło się lodowisko. Ośrodek Sportu i Rekreacji gminy Słupsk już w sobotę, czyli na Dzień Dziecka otwiera swój tor kartingowy.

Nowe, zasilane na prąd gokarty przyspieszają błyskawicznie, sztywno trzymają się nawierzchni również na zakrętach i rozwijają maksymalną prędkość nawet do 70 km/h. Jednak na mocno technicznym torze, aż tak szybko się nie jeździ, a obsługa może zdalnie regulować parametry pojazdów.

Zasady są proste. Prawa noga to gaz, lewa hamulec. Cała reszta to umiejętności kierowcy.

- Jeździmy przez osiem minut. W tym czasie każdy pokona tyle okrążeń ilu mu się uda - objaśnia Maciej Kornas z OSiR gminy Słupsk. - Nie walczymy z sobą w wyścigu, tylko z czasem. Po wyścigu otrzymujemy zestawienie, dzięki czemu wiemy, które z okrążeń było najszybsze. Wyniki będą dostępne również online.

Obowiązują pewne limity. Za kierownicę gokarta nie wsiądzie kierowca o wzroście niższym niż 140 cm. 7-8 latki mają więc szanse na przejażdżkę dużymi pojazdami. Pozostali mogą skorzystać z tych mniejszych, w których też można poczuć adrenalinę.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy