Stelmet Zielona Góra zdobył Puchar Polski

Robert Małolepszy, (AIP)
Z piłką Hosley (Stelmet Zielona Góra).
Z piłką Hosley (Stelmet Zielona Góra). Przemysław Świderski
Stelmet Zielona Góra pewnie i zasłużenie wygrał czterodniowy turniej Final Eight w Gdyni, zdobywając Puchar Polski koszykarzy.

Wicemistrzowie Polski w meczu o główne trofeum pokonali Rosę Radom. Wcześniej lubuski zespół w drodze po zwycięstwo pokonał broniącą trofeum drużynę Śląska Wrocław oraz AZS Koszalin.

W pierwszej połowie meczu finałowego przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, a pod koniec drugiej kwarty seria punktowa Rosy pozwoliła radomianom wyjść na 9-punktowe prowadzenia (43:34).

W przerwie ekipa z Zielonej Góry przeszła imponującą metamorfozę. Zawodnicy słoweńskiego trenera Saso Filipovskiego w trzeciej kwarcie zaprezentowali wyśmienitą defensywę, która pozwoliła Rosie zdobyć w tej części gry zaledwie 6 punktów! Dzięki obronie oraz dobrym zagraniom Przemysława Zamojskiego i Russella Robinsona Stelmet przejął kontrolę nad meczem i utrzymał ją do końcowej syreny. Po stronie radomian losy spotkania próbował jeszcze odwrócić Mike Taylor, jednak jego starania nie przynosiły efektu.

Nagrodą dla MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika finału otrzymał Przemysław Zamojski ze Stelmetu.

Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 71:77 (15:17, 28:18, 6:20, 22:22)
Rosa: Taylor 19 (2), Gibson 18 (2), Sokołowski 13 (1), Majewski 12 (2), Jeszke 4, Mirković 3 (1), Adams 2, Turek 0, Szymkiewicz 0, Zalewski 0.

Stelmet: Robinson 18 (4), Zamojski 18 (3), Hosley 15 (3), Koszarek 8 (2), Cel 7, Hrycaniuk 7, Lalić 4, Chanas 0, Troutman 0