STK Czarni przegrali z AZS Koszalin 73:86

Michał Piątkowski
Damian Cechniak z meczu na mecz spisuję się co raz lepiej.
W pierwszym spotkaniu na turnieju w Kołobrzegu podopieczni Roberta Jakubiaka ulegli koszalinianom 73:86.

Słupszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i od początku starali się narzucić własny styl gry. Pod koszem po raz kolejny bardzo dobrze spisywali się Pełka oraz Cechniak, z którymi rywale z Koszalina mieli największy problem.

Czarnym po dwóch kwartach udało się utrzymać jednopunktowe prowadzenie, ale po 15 minutach przerwy to bardziej doświadczeni zawodnicy AZS – u przejęli inicjatywę. Zespół z Koszalina zaczął lepiej bronić, a podopieczni Roberta Jakubiaka mieli, co raz większe problemy ze skutecznością. Nie pomogły też pudła z linii osobistych, których słupszczanie chybili ponad połowę (9/19).

Ostatecznie po bardzo dobrej drugiej połowie zespół z ekstraklasy okazał się lepszy i wygrał 86:73. W drużynie AZS wystąpili byli zawodnicy Czarnych Panter – Grzegorz Surmacz rzucił 9 punktów, Drew Brandon 12, Marek Zywert 7, a Łukasz Ratajczak 6.

AZS Koszalin – STK Czarni 86:73 (22:25, 23:21, 24:17, 17:10)

STK Czarni: Adam Kordalski 3, Wojciech Jakubiak 2, Łukasz Seweryn 4, Bartosz Sprengel 0, Szymon Długosz 8, Piotr Powideł 3, Hubert Wyszkowski 8, Damian Cechniak 11, Patryk Pełka 17, Mantas Cesnausiks 17.