STK Czarni Słupsk - Górnik Wałbrzych 77:66. [WIĘCEJ ZDJĘĆ]

Michał Piątkowski, Jarosław Stencel

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Słupszczanie wygrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem okazali się lepsi od Górnika Wałbrzych, który pokonali 77:66.
    STK Czarni Słupsk - Górnik Wałbrzych 77:66. Zobacz zdjęcia z meczu
    STK Czarni Słupsk pokonali Górnik Wałbrzych 77:66.Czarni: Cechniak 23, Pełka 13, Seweryn 12, Kordalski 9, Cesnauskis 7, Jakubiak 7, Długosz 4, Wyszkowski
    1/110

Przejdź do

©Łukasz Capar

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Damian Cechniak, który był autorem pierwszych sześciu punktów dla gospodarzy. Goście z Wałbrzycha jednak nie pozostawali dłużni i prostymi akcjami skutecznie rozbijali obronę Czarnych Panter.

Ogromne problemy ze skutecznością miał lider zespołu Mantas Cesnauskis, który w pierwszych 10 minutach gry przestrzelił wszystkie sześć rzutów za trzy punkty. Goście z Wałbrzycha potrafili zatrzymać też Adriana Kordalskiego, który miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów.
    Po 10 minutach gry to Górnicy prowadzili jednym punktem - 20:19. Druga część gry to dalsza walka punkt za punkt. Za trzy trafiał Seweryn oraz wreszcie Cesnauskis, jednak nie pozwalało to gospodarzom zbudować większej przewagi. Bardzo dobry okres gry miał Patryk Pełka, który nie tylko punktował, ale już do przerwy miał 9 zbiórek.

Ostatecznie po punktach Huberta Kruszczyńskiego w ostatniej sekundzie pierwszej połowy meczu to Czarni wyszli na minimalne prowadzenie i tym razem to oni prowadzili jednym oczkiem. Trzecia odsłona meczu jeszcze na początku cały czas była wyrównana. W Czarnych kolejnymi udanymi zagraniami popisywał się Damian Cechniak, w zespole z Wałbrzycha natomiast 6 punktów zdobył Marcin Wróbel. W połowie kwarty za trzy punkty trafił Adrian Kordalski, a podopieczni Roberta Jakubiaka z akcji na akcję powiększali swoją przewagę. Słupszczanie bardzo dobrze bronili, a goście z Wałbrzycha popełniali proste straty.

Dobrze prezentował się Hubert Wyszkowski, który nie tylko był ważnym ogniwem w obronie, ale też bardzo odważnie atakował kosz rywala. Czarni kontrolowali tempo spotkania i po trzydziestu minutach gry prowadzili 55:46. Ostatnia część gry nie przyniosła już większych zmian. Górnicy próbowali odrabiać straty, jednak gospodarze cały czas nieźle bronili, a w ataku wykorzystywali swoje przewagi. Pod koszem cały czas pewnie czuł się Cechniak, za trzy natomiast trafiał kapitan Łukasz Seweryn. Pod koniec spotkania celną trójką popisał się Wojtek Jakubiak, spod kosza po raz kolejny zapunktował Cechniak i to Czarni wygrali. W zespole Czarnych znakomite zawody rozegrał Damian Cechniak, który zapisał na swoim koncie 23 punkty oraz 10 zbiórek. Double-double również zanotował Patryk Pełka, który do 13 punktów dołożył 12 zbiórek. W zespole gości najwięcej punktów zanotował Marcin Wróbel - 18.

STK CZARNI SŁUPSK - Górnik Wałbrzych 77:66 (19:20, 17:15,19:11, 22:20)
    Czarni: Kordalski 9, Cechniak 23, Pełka 13, Seweryn 12, Wyszkowski 2, Długosz 4, Jakubiak 7, Rypiński 0, Cesnauskis 7.Górnik: Kruszczyński 9, Der 6, Niedźwiedzki 11, Durski 6, Wróbel 18, Glapiński 9, Ratajczak 7.

Pozostałe wyniki: Elektrobud-Investment ZB Pruszków - FutureNet Śląsk Wrocław 56:81 (8:22, 20:16, 16:20, 12:23), Energa Kotwica Kołobrzeg - Jamalex Polonia 1912 Leszno 56:76 (13:27, 13:21, 20:15, 10:13), Enea Astoria Bydgoszcz - AZS AGH Kraków 76:85 (11:25, 24:27, 16:14, 25:19), WKK Wrocław - KS Księżak Syntex Łowicz 91:76 (36:23, 14:17, 23:17, 18:19), Pogoń Prudnik - Biofarm Basket Poznań 92:80 (28:23, 20:17, 21:21, 23:19), Rawlplug Sokół Łańcut - SKK Siedlce 89:63 (26:12, 22:21, 28:15, 13:15), Polfarmex Kutno - GKS Tychy 61:75 (16:14, 17:21, 17:22, 11:18).