STK Czarni Słupsk przegrywają z Księżakiem Łowicz

Michał Piątkowski
Czarni przegrali kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem lepszy okazał się Księżak, który wygrał 88:85.

Słupszczanie znowu nie najlepiej weszli w spotkanie. Gospodarze grali szybko i prostymi środkami zdobywali punkty, trafiając za trzy, albo po łatwym minięciu obrońcy Czarnych punktowali spod samego kosza. Kolejny raz problemy ze skutecznością mieli liderzy Czarnych – Kordalski oraz Dutkiewicz. Księżak trafiał kolejne trójki i po dziesięciu minutach gry prowadził 27:19.
Druga kwarta to istna wymiana ciosów. Obie drużyny grały szybko, a Czarni poprawili swoją skuteczność. Pod koszem udaną akcją dwa plus jeden popisał się Wojciech Fraś, a kolejne punkty dokładali Jakubiak czy Kordalski. Pod koniec kwarty trójki trafili Dutkiewicz oraz Jakubiak, ale do przerwy było 53:46 dla gospodarzy.

Znakomicie w drugą część meczu weszli podopieczni Mantasa Cesnauskisa. Punktował Pełka, Kordalski, a dwoma celnymi trójkami popisał się Filip Małgorzaciak i było 58:53 dla Czarnych Panter. Gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie słupskiej obrony i nie potrafili zdobyć punktów przez ponad trzy minut trzeciej kwarty. Księżak jednak potrafił wrócić do dyspozycji z pierwszej połowy. Przeciwnicy Czarnych poprawili grę w obronie, a i w ofensywnie z minuty na minutę prezentowali się co raz lepiej. Kolejne punkty dokładali Robak czy Kobus i w 27 minucie gry gospodarze prowadzili 66:62. Czarni potrafili jednak odpowiedzieć. Swoje kolejne 4 oczka rzucił Małgorzaciak, za trzy trafił Dutkiewicz, pod koszem skuteczny był Długosz i Czarni przed decydującą ostatnią kwartą wygrywali 71:68.

Na początku czwartej kwarty oba zespoły popełniały proste błędy i wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gospodarze jednak szybciej opanowali nerwy i zbudowali czteropunktową przewagę. Celną trójką odpowiedział Marcin Dutkiewicz, ale zaraz po tym zaliczył prostą stratę, którą łowiczanie zamienili na akcję dwa plus jeden. Czarni kolejny raz jednak odrobili straty – pod kosz wszedł Wojciech Jakubiak, a celną trójkę dołożył Pełka i na 2 minuty przed końcem meczu Czarni wygrywali 81:80. Na trzy sekundy przed końcem spotkania celną trójkę trafili gospodarz, i wygrywali 88:85. Słupscy koszykarze po przerwie wziętej przez Cesnauskisa, nie potrafili już zdobyć punktów – rzut przestrzelił Patryk Pełka i ostatecznie przegrali 85:88.

Księżak Łowicz – STK Czarni Słupsk 88:85 (27:19, 26:27, 15:25, 20:14)

Czarni: Kordalski 16, Jakubiak 15, Długosz 4, Małgorzaciak 18, Pełka 11, Janiak 3, Dutkiewicz 14, Fraś 4.