2 1 połowa

Pogoń Siedlce

0

0 1 połowa

• Ostatni gwizdek Marcina Borskiego i to oznacza, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Stomilu 2:0 nad Pogonią Siedlce w Olsztynie zostaje I liga. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Karol Żwir i Tsubasa Nishi. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na śledzenie relacji z ostatniej kolejki na naszym portalu.

• Od kilku dobrych minut szykowany do wejścia był Bartkowski, który zmienił w tej chwili strzelca pierwszej bramki, Karola Żwira.

• Ratajczak z dystansu, jednak zbyt słabo, aby zdobyć trzeciego gola dla Stomilu w tym meczu.

• Dośrodkowanie Rybickiego na raty wychwytuje Skiba.

• Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Paczkowski oddał strzał głową, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek Skiby.

• Daniel Gołębiewski został złapany na ofsajdzie.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła wyłapuje Skiba. Olsztyński golkiper zabierze teraz nieco gościom czasu na zdobycie jakiejkolwiek bramki.

• Paweł Łukasik próbował bezpośredniego strzału z rzutu wolnego na dystansie około 30 metra, jednakże do pokonania Misztala znacznie mu zabrakło precyzji i siły.

• Druga zmiana w zespole Stomilu. Boisko opuszcza Grzegorz Lech, a w jego miejsce desygnowany jest Paweł Łukasik.

• Od razu Trzeciakiewicz melduje się przed własną publicznością strzałem z dystansu. Potężne uderzenie jednak minimalne poszybowało ponad bramką.

• Pierwsza zmiana u trenera Łopatko. Kujawę zmienia Trzeciakiewicz.

• Żółtą kartką ukarany został Mariusz Rybicki za wymuszenie rzutu karnego.

• Na niekonwencjonalne uderzenie z narożnika pola karnego odważył się Ratajczak. Piłka niestety po tym strzale nie zmierzała w kierunku światła bramki.

• Marcin Sasal rzuca ostatniego asa. Za Rafała Augustyniaka przygotowywany jest Marcin Paczkowski.

• Druga zmiana w Pogoni. Za zmęczonego Dzięgielewskiego trener Sasal wprowadza Świerblewskiego.

• Stomil był bliski od zadania ostatecznego ciosu, lecz Kujawa z siłą podania do Lecha znacznie przesadził. Pomocnik nie zdołał dobiec do piłki, która w ostateczności minęła linię boczną boiska.

• Pierwsza kara w szeregach przyjezdnych. Żółtym kartonikiem ukarany został Daniel Dybiec.

• Ping pong w szesnastce siedlczan. Stomil oddał co najmniej 3 strzały, które wszystkie zostały zblokowane.

• Za brutalne wejście żółtą kartką został ukarany Igor Biedrzycki.

• Marcin Sasal przygotowuje pierwszą zmianę. Za Bartosza Osolińskiego na placu gry melduje się Daniel Dybiec.

• Goście próbują różnymi wariantami dostać się w pole karne Stomilu, jednak bariera olsztyńska jest dzisiaj nie do przejścia. Wszystkie uderzenia z dystansu są blokowane, a dośrodkowania wybijane.

• Nishi we współpracy z Kujawą wywalczają rzut rożny dla swojego zespołu.

• Niesamowity rajd Karola Żwira! Młodzieżowiec minął trzech zawodników gości po czym oddał atomowe uderzenie w szesnastce Misztala. Niestety futbolówka o centymetry minęła bramkę gości.

• Paweł Głowacki ukarany został żółtą kartką za faul na Dzięgielewskim. Goście mieli dobrą okazję na bramkę kontaktową po sytuacji z rzutu wolnego, ale defensorzy Stomilu spisali się na medal wybijając piłkę.

• Świetna akcja siedlczan, jednak bez happy endu. Prawą flanką urwał się Wrzesiński, po czym posłał całkiem niezłe podanie górą. Na swoje nieszczęście nikt nie zamknął jego dośrodkowania.

• Osoliński z dystansu, lecz piłka z 5 metrów nad poprzeczką. Z wykopu rozpocznie Skiba.

• Piłkarze powrócili na murawę. Gwizdek, Kujawa do Lecha i rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Arbiter postanawia nie doliczać ani jednej minuty do regulaminowego czasu i kończy pierwszą część spotkania. Wracamy po przerwie.

• Stomil kontroluje grę, aby utrzymać wynik do przerwy. Przyjezdni nie mają pomysłu na zagrożenie bramki Piotra Skiby.

• Stomil podwyższa prowadzenie! Kujawa wycofał piłkę w polu karnym, która najpierw minęła Żwira, jednak znalazła swojego adresata i trafiła prosto pod nogi Nishiego. Japończyk dokonał formalności umieszczając piłkę w okienku bramki.

• Grzegorz Lech uderzył z dystansu minimalne ponad bramką.

• Rafał Augustynowicz próbował wymusić teraz na arbitrze podyktowanie rzutu karnego, jednak Marcin Borski został niewzruszony.

• Piłka posłana z własnej połowy w pole karne gości trafiła prosto pod nogi Żwira. Na nieszczęście olsztynian młodzieżowiec nie zdołał dobrze opanować piłki przed wychodzącym bramkarzem i akcja spaliła na panewce.

• Rafał Kujawa oddał bardzo niecelny strzał z 30 metra. Od bramki rozpocznie Misztal.

• Kolejna akcja duetu Wrzesiński - Gołębiowski. Obrońca siedlczan znalazł się przed polem karnym gości, zamarkował uderzenie i próbował podawać do partnera. Posłana piłka okazała się za szybka, aby napastnik mógł do niej dobiec.

• Grzegorz Lech wykreował kolejny zalążek sytuacji dla Stomilu, jednak piłka którą skierował do Tsubasy została przejęta przez obrońców Pogoni.

• Na dzisiejsze spotkanie przyjechało około 30 kibiców z Siedlec.

• Wrzesiński dośrodkowywał przed pole karne do Gołębiewskiego i o mały włos zdobyłby gola głową. Z bramki wybiegł Skiba, lecz snajper nie zdołał skutecznie przelobować golkipera i futbolówka poszybowała poza bramkę.

• Mateusz Żytko został sfaulowany na własnej połowie. Goście rozpoczną grę ze stałego fragmentu.

• Gol młodego napastnika Stomilu jest jego pierwszym trafieniem od 44 spotkań na pierwszoligowych boiskach.

• GOOOOOOOOOL! Karol Żwir uderzeniem z okolic 20 metra pokonuje Misztala! Jest to pierwsza bramka młodzieżowca w tym sezonie!

• Swoją pierwszą akcję próbowali stworzyć goście, jednak strzał Kamila Jonkisza oddany przed polem karnym został zblokowany przez olsztyńskich defensorów.

• Duma Warmii bliska od zdobycia pierwszej bramki. Świetnie w okolicach środka placu gry urwał się spod krycia Grzegorz Lech. Zagrał dokładne podanie w kierunku Rafała Kujawy, lecz z uderzeniem snajpera nie miał większych problemów Misztal.

• Osoliński założył teraz "siatkę" Lechowi, jednak jego akcja w następnej fazie została przerwana faulem. Rozpoczną goście.

• Na środku boiska urazu doznał Daniel Gołębiowski i arbiter na moment przerwał spotkanie. Goście w geście fair play oddali piłkę w kierunku Piotra Skiby.

• Stomil próbował wyprowadzić kontrę, lecz przerzut piłki przez Grzegorza Lecha do Karola Żwira został przecięty.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego Borskiego i spotkanie rozpoczynają przyjezdni.

• Stomil dzisiaj ubrany w swoje tradycyjne biało-niebieskie stroje. Zespół gości na czerwono.

• Zawodnicy już na placu gry przywitani zostali gromkimi brawami.

• Podopieczni Marcina Sasala udali się do szatni. Początek spotkania za niespełna 10 minut.

• Nowy trener Dumy Warmii Adam Łopatko w swoim "debiucie" zdecydował się na defensywny wariant na dzisiejsze spotkanie. W pierwszej jedenastce gospodarzy znajduje się aż pięciu obrońców oraz cofnięty środkowy pomocnik Paweł Głowacki.

• Piłkarze Stomilu zakończyli właśnie rozgrzewkę i udali się do szatni. Zawodnicy przyjezdnych nadal znajdują się na głównej płycie boiska. Frekwencja na trybunach mimo stawki spotkania jest dosyć skromna, co jest pewnie spowodowane transmisją meczu w telewizji. Transmisję LIVE dla portalu GOL24.pl przeprowadzi dla Państwa Bartosz Urban.

• Serdecznie witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie dzisiaj odbędzie się spotkanie pomiędzy miejscowym Stomilem a Pogonią Siedlce. Dla obu ekip jest to mecz sezonu, gdyż wagą tego starcia jest utrzymanie w I lidze.