Zamknij

Głos Pomorza

Stowarzyszenie odnowiło Izbę Regionalną w Motarzynie [zdjęcia]

Izba Regionalna  w Motarzynie w gm. Dębnica Kaszubska łączy tradycyjną salę wystawienniczą z eksponatami sięgającymi XIX wieku i nowoczesną salę edukacyjną.

Kinga Trubicka

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/45] Następne

Stowarzyszenie odnowiło Izbę Regionalną w Motarzynie

Izba Regionalna w Motarzynie w gm. Dębnica Kaszubska łączy tradycyjną salę wystawienniczą z eksponatami sięgającymi XIX wieku i nowoczesną salę edukacyjną.

W swojej odsłonie Izba Regionalna funkcjonuje w budynku starej szkoły. Podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 10 kwietnia zaproszonych gości swoim występem powitał zespół Jantar, działający w Zespole Szkół w Motarzynie. Tradycyjne tańce i przyśpiewki kaszubskie wprowadziły wszystkich w nastrój towarzyszący temu miejscu. Przecięcie wstęgi poprzedzone zostało opowieścią o historii eksponatów i ludzi z nimi związanych, którą zaprezentował Gabriel Konkel, dyr. szkoły w Motarzynie. Oficjalnego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali wójt gminy Dębnica Kaszubska Iwona Warkocka; prezes Stowarzyszenia Królestwo Natury Karol Żukowski; nadleśniczy Nadleśnictwa Leśny Dwór Grzegorz Goliszek, była dyrektor ZS w Motarzynie Ewa Kuklińska oraz radni powiatowi: Anna Pietrzak i Grzegorz Grabowski, a także dzieci uczestniczące w uroczystości. Ostatecznie w podwoje Izby zaprosili wszystkich Gabriel Konkel, Aldona Peplińska oraz sołtys sołectwa Motarzyno Urszula Rączka.

Izba Regionalna w Motarzynie to po Środowiskowym Domu Samopomocy kolejna duża inwestycja zrealizowana w tej miejscowości. Dla wszystkich pasjonatów historii to obowiązkowy punkt poszerzania wiedzy o regionie.
Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Królestwo Natury, które otrzymało dofinansowanie w ramach działania Zachowanie dziedzictwa lokalnego „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.”

Fot. Kinga Trubicka

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy