Stracili Roberta Klocka, ale wygrali mecz

Redakcja
Koszykówka - I liga mężczyzn. AZS ZAGAZ Koszalin - AZS Leclerq Lublin 72:66

Niewiele brakowało by koszykarze AZS ZAGAZ Koszalin ponieśli wczoraj pierwszą porażkę przed własną widownią w tym sezonie w zaległym meczu z AZS Leclerq Lublin. Na początku gra była wyrównana, ale gdy w 4 minucie kontuzji doznał rozgrywający koszalińskiego zespołu Robert Klocek (zwichnięcie stawu łokciowego) koszalinianie się pogubili i przeciwnicy zaczęli zyskiwać przewagę. Wprawdzie w drugiej kwarcie koszalinianie na moment odzyskali prowadzenie, ale później ponownie dominowali goście, którzy w 25 minucie prowadzili już 53:38. Minutę później jednak za pięć przewinień parkiet musiał opuścić sprawiający dużo kłopotów koszalińskiej drużynie Piotr Karolak. Od tego momentu gospodarze systematycznie zaczęli odrabiać straty, a w ekspresowym tempie robili to w ostatniej kwarcie. W 38 minucie uzyskali nawet siedmiopunktową przewagę (69:62). W końcówce lublinianie mieli szansę doprowadzenia przynajmniej do dogrywki, ale jej nie wykorzystali, a mecz zakończyła "trójka" Tomasza Kujawy. Dzisiaj o godz. 18 w hali ZSO nr 1 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej, koszykarze AZS ZAGAZ podejmować będą Resovię Rzeszów, która wczoraj przegrała w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym Pakmetem Polpharmą 73:92.

Składy i punkty

AZS ZAGAZ: Kujawa - 16, Wiechowski - 8, Konare - 5, Rajkowski - 17, Balcerzak - 9, Dabrowski - 12, Koczan - 0, Klocek - 0, Krajewski - 5, Korgiel - 0.
AZS Leclerq: Gajewski - 2, Rybczyński - 12, Hołota - 0, Sulima - 18, Bochenek - 2, Melnikow - 6, Cieliński - 6, Hajnsz - 13, Karolak - 7.