Strajk nauczycieli 2019 zawieszony. ZNP: Nauczyciele zawieszają strajk. Będzie matura? 2.05.2019

Fitz
Strajk nauczycieli zagrożeniem dla egzaminów w kwietniu?
Strajk nauczycieli zagrożeniem dla egzaminów w kwietniu? archiwum
W gimnazjach i ósmych klasach wkrótce egzaminy końcowe. Termin podstawowy w gimnazjach to 10-12 kwietnia, dla ósmoklasistów 15-16 kwietnia. Ale strajk nauczycieli od 8 kwietnia może przekreślić te daty. Wciąż trwają płacowe rozmowy między rządem a związkami. Od wyniku zależy, czy będzie strajk. 30.04.2019 Będzie strajk najnowsza aktualizacja z ostatniej chwili. NAUCZYCIELE ZAWIESZAJĄ STRAJK

Egzaminy gimnazjalne i ósmych klas zagrożone? Egzaminy w kwietniu

AKTUALIZACJA Z OSTATNIEJ CHWILI: NAUCZYCIELE ZAWIESZAJĄ STRAJK. Wkrótce więcej informacji

ZOBACZ TAKŻE: Strajk nauczycieli 2019. ZNP od soboty zawiesza strajk nauczycieli

AKTUALIZACJA 13.21 25.04.2019 STRAJK NAUCZYCIELI ZAWIESZONY

Zawieszenie strajku nauczycieli do września ogłosił w czwartek, 15 kwietnia, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

– Ale nie składamy broni. Zamykamy tylko pierwszą turę protestu. Jesienią znów staniemy przed kancelarią premiera. Nie damy sobie wmówić, że to strajk polityczny. To strajk tysięcy nauczycieli. Wszystkich pan nie pokona, panie premierze, ani nie zlekceważy. Jednocześnie ZNP nie podpisze porozumienia podpisanego z rządem przez „Solidarność”, co uniemożliwiło dalsze negocjacje.

____________

Zgodnie z reformą oświatową znikają gimnazja, ten rok szkolny, a zarazem tegoroczny egzamin jest dla nich ostatnim. Zarazem to pierwszy od czasu reformy rok, w którym do egzaminu przystąpią także ósmoklasiści. Jedni i drudzy uczą się w tych samych budynkach szkół – taka zbitka egzaminacyjna nie ułatwia życia ani nauczycielom, ani uczniom. Tymczasem może się na to nałożyć kolejny problem: trwa spór między rządem a związkami zawodowymi na tle płac nauczycieli. Związki zapowiedziały, że w razie niepowodzenia rozmów 8 kwietnia rozpocznie się w szkołach bezterminowy strajk.

>>>>>>>>>>Egzaminy gimnazjalne 2019 Matematyka ODPOWIEDZI<<<<<<<<<. Co było na egzaminie z matematyki ARKUSZE CKE, PYTANIA Egzaminy pomimo strajku 11.04.2019

>>>>>>>>>>Egzaminy gimnazjalne 2019 Polski, Matematyka ODPOWIEDZI <<<<<<<<< Co było na egzaminie ARKUSZE CKE, PYTANIA Egzaminy pomimo strajku 10.04.2019

Co o tym sądzą ugrupowania polityczne?

  • PSL: szkołę zaniedbano, nauczyciele zarabiają za mało wobec średniej krajowej.
  • PIS: Związek Nauczycielstwa Polskiego uprawia politykę przedwyborczą.
  • Kukiz’15: dzieci są zakładnikami dorosłych.
  • PO: szkolnictwo to chaos i upadek, nauczycielom należy się duże podwyżka.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019. Co będzie, jeśli strajki przeszkodzą w egzaminach - Egzaminy w kwietniu 2019 zagrożone?

ZNP podaje wyniki referendum strajkowego w województwie zach...

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Dni wolne od szkoły KALE...

Strajk nauczycieli 2019 - Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadku strajku nauczycieli. Zobaczcie sposoby!

Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadk...

O tym będą dyskutować wojewodowie z samorządowcami, przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych i kuratorami oświaty. Chodzi o to, by wyeliminować groźbę nieprzeprowadzenia egzaminów absolwentów gimnazjów i ósmych klas zreformowanych podstawówek, ewentualnie – aby ustalić wyjście awaryjne.

Strajk nauczycieli 2019 Zasiłek opiekuńczy, urlop. Co mają z dziećmi zrobić rodzice?

Przesunięcie terminów egzaminów podstawowych nie byłoby proste choćby dlatego, że zrobi się ciasno od terminów. Pamiętajmy bowiem, że oprócz podstawowych są terminy dodatkowe. Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła je na 3-5 czerwca dla ósmoklasistów i gimnazjalistów.

Związki domagają się 30-procentowych podwyżek dla nauczycieli już od 1 stycznia tego roku. Prezydent Andrzej Duda proponuje obniżenie kosztów uzyskania nauczycielskich przychodów do 50 procent, co podniosłoby wypłaty na rękę (tak mają np. twórcy). Komentarze przed planowaną rundą rozmów na godz. 16 w dniu 2 kwietnia są sprzeczne: jedne mówią, że wszystkie strony skazane są na kompromis, inne – że nie po to związki zapowiadali strajk, aby ulec władzy.

Terminy egzaminów maturalnych nie wydają się zagrożone, ponieważ są odległe:

  • terminy główne: 6-25 maja
  • terminy dodatkowe: od 3 do 19 czerwca

AKTUALIZACJA

Rozmowy między rządem a związkami zawieszono do godz. 13 w środę, 3 kwietnia. Strona rządowa proponuje, aby w razie strajku nauczyciele zawiesili go na czas egzaminów dla gimnazjalistów i ósmoklasistów.

Zobacz także: Konferencja dotycząca strajku nauczycieli

Aktualizacja 10.48 3.04.2019

Sławomir Broniarz z ZNP o żądaniach płacowych nauczycieli - Jeżeli strona rządowa będzie w dalszym ciągu prezentowała takie stanowisko, jakie prezentuje, to nie mamy powodu, żebyśmy ten strajk odwołali - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Aktualizacja 20.40 3.04.2019

Rozmowy w sprawie podwyżek dla nauczycieli między stroną rządową a związkami zawieszono do piątkowego poranku. Są nowe propozycje rządu, a z drugiej strony dwóch z trzech centrali związkowych: Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych (związek Solidarność godzi się z rządem).

Aktualizacja 7.04.2019

Jednak strajk nauczycieli! Rząd nie dogadał się z dwiema centralami związkowymi, podpisał tylko separatystyczne porozumienie z „Solidarnością”. Co mają robić rodzice?

Od poniedziałku bezterminowy strajk nauczycieli. W niedzielę wieczorem wznowiono rozmowy w sprawie podwyżek dla nauczycieli, ale rząd nie dogadał się ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. 80 procent placówek oświatowych, w tym przedszkola, przystępuje w poniedziałek do akcji strajkowej

Aktualizacja 23.04.2019
W poświąteczny wtorek wróciła sprawa strajku nauczycieli. Przed południem odbył się ogólnopolski wiec nauczycieli przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Chcemy wyrazić dezaprobatę dla polityki minister edukacji Anny Zalewskiej, a zarazem wysłuchać głosów z kraju i spoza ZNP – mówił prezes związku Sławomir Broniarz. – Ezamin maturalny? To sprawa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. My chce godziwego wynagrodzenia. Jesteśmy najgorzej opłacani w grupie krajów OECD! Dzisiaj niczego nie kończymy! Są także z nami przedstawiciele Forum Związków Zawodowych i „Solidarności”, którzy nie patrzą na postawę swojego kierownictwa. Nauczycielska i oświatowa bieda nie mają barw politycznych. Wszyscy walczymy o godność zawodu. Przed tym budynkiem chcemy powiedzieć, że oprócz pieniędzy zależy nam na dobrej, autonomicznej szkole, niefunkcjonującej w okowach ustaw i biurokratycznej rządowej machiny. To myśmy zeszli z 1000 zł na 30 proc. Czekamy, na ile posunie się rząd.

Na godz. 13 zaplanowano spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Potem prezydium Zarządu Głównego ZNP postanowi, co dalej ze strajkiem. Jeden ze scenariuszy to zawieszenie go... do września.

Tymczasem w piątek z inicjatywy rządu odbędzie się na Stadionie Narodowym okrągły stół z udziałem przedstawicieli rządu, nauczycieli, samorządów i rodziców.

Aktualizacja 16.00

– Nic się nie kończy! – mówił na wtorkowej manifestacji przed ministerstwem prezes ZNP. Po manifestacji, na prośbę pracodawców, odbyło się spotkanie prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie planowanego na piątek z inicjatywy rządu okrągłego stołu na Stadionie Narodowym. W okrągłym stole mieliby wziąć udział przedstawiciele rządu, nauczyciele, samorządowcy, pracodawcy, rodzice i związkowcy. Jednak związkowcy i pracodawcy odrzucili stadionową formułę debaty.

Tymczasem do strajku szykuje się opieka społeczna. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej zapowiedziała go na przełom czerwca i lipca, co może opóźnić nowe procedury i wypłaty 500+ na pierwsze dziecko. Opieka oczekuje podwyżek i przyspieszenia prawa do dodatkowego urlopu.

Nic się nie kończy! – mówił na manifestacji przed ministerstwem prezes ZNP. Co z maturami. Czy do strajku dołączy opieka społeczna?

Co dalej ze strajkiem?>>>>> CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Strajk nauczycieli trwa, matury zagrożone. W poświąteczny wtorek odbył się ogólnopolski wiec nauczycieli przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, a potem rozmowy w sprawie planowanego na piątek przez rząd okrągłego stołu. Strona społeczna odrzuciła jego stadionową formułę. Tymczasem do strajku szykują się pracownicy opieki społecznej.

Nauczyciele zebrali się na manifestacji o godz. 11. – Chcemy wyrazić dezaprobatę dla polityki minister edukacji Anny Zalewskiej, a zarazem wysłuchać głosów z kraju i spoza ZNP – mówił prezes związku Sławomir Broniarz. – Ezamin maturalny? To sprawa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. My chce godziwego wynagrodzenia. Jesteśmy najgorzej opłacani w grupie krajów OECD! Dzisiaj niczego nie kończymy! Są także z nami przedstawiciele Forum Związków Zawodowych i „Solidarności”, którzy nie patrzą na postawę swojego kierownictwa. Nauczycielska i oświatowa bieda nie mają barw politycznych. Wszyscy walczymy o godność zawodu. Przed tym budynkiem chcemy powiedzieć, że oprócz pieniędzy zależy nam na dobrej, autonomicznej szkole, niefunkcjonującej w okowach ustaw i biurokratycznej rządowej machiny. To myśmy zeszli z 1000 zł na 30 proc. Czekamy, na ile posunie się rząd.

Następnie odbyły się spotkania prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie planowanego na piątek z inicjatywy rządu okrągłego stołu na Stadionie Narodowym – z pracodawcami i związkowcami, a potem ze stroną rządową. – Chcemy wiedzieć więcej o tym okrągłym stole – wyjaśniał w imieniu pracodawców wiceprezes Business Center Club Wojciech Warski. – Na razie obie strony się usztywniły, z tym że bardziej rząd, który nie korzystał z furtek, które otwieraliśmy.

W okrągłym stole mieliby wziąć udział przedstawiciele rządu, nauczyciele, samorządowcy, pracodawcy, rodzice i związkowcy. Ale związkowcy i pracodawcy odrzucili stadionową formułę. – Naszym członkom nie będziemy rekomendować tak zwanego okrągłego stołu według pomysłu premiera Morawieckiego – oświadczył Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Prezes ZNP Sławomir Broniarz: – Nie weźmiemy udziału w stadionowej formule, ponieważ zamiast limitowanych wypowiedzi publicznych wolimy poważną debatę.

Związkowcy i pracodawcy nie godzą się na stadionową formułę piątkowego tzw. okrągłego stołu, proponowaną przez rząd. Podtrzymano postulaty i strajk. Nad maturami wciąż czarne chmury.

Teraz przed ZNP jedno- lub dwudniowe obrady zarządu związku, które powinny dać odpowiedź, co dalej ze strajkiem.

  • ZNP już wcześniej obniżyło żądanie z 1000 zł podwyżki do wskaźnika 30-procentowego i – jak mówi – więcej cofnąć się nie może.
  • Rząd obiecuje 15 proc. i od września 2020 r. 250 zł średnio dla nauczyciela dyplomowanego, ale chce wydłużyć pensum z 18 do 20 godzin tygodniowo. Ponadto ma być skrócony staż, zmniejszona biurokracja i minimum 300 zł za wychowawstwo.

Co dalej z maturami

Czy klasyfikację uczniów przed maturami będzie mógł zamiast rady pedagogicznej przeprowadzić sam dyrektor szkoły lub jakiś wąski zespół? Pytana o to wicepremier Beata Szydło, nie dała odpowiedzi.

Sklasyfikowanie uczniów musi nastąpić do 25 kwietnia. Strajkujący nauczyciele mogą po prostu nie wziąć udziału w klasyfikacyjnym zebraniu rady pedagogicznej, przez co nie będzie quorum rady i klasyfikacji; uczniowie nie zostaną dopuszczeni do matur.

Opieka też chce strajkować

Tymczasem Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej szykuje się do strajku. Pracownicy opieki próbowali już protestować na tle ekonomicznym, ale bezskutecznie. Czy teraz ich strajk okaże się skuteczny, bo zablokuje nowe procedury i wypłaty 500+ na pierwsze dziecko? Miałby się zacząć na przełomie czerwca i lipca. Wypłaty 500 plus mogą więc nastąpić z opóźnieniem.

Opieka społeczna oczekuje podwyżek oraz przyspieszenia prawa do dodatkowego urlopu i powiększenia go. Rząd, który formalnie nie zatrudnia pracowników opieki, proponuje włączyć do rozmów pracodawców, czyli samorządy.

Rząd szykuje ustawę maturalną. Będą egzaminy.

Trwa zebranie prezydium Zarządu Głównego ZNP. Tymczasem Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaapelował do nauczycieli o klasyfikację umożliwiającą przystąpienie uczniów do matur. Prezes ZNP Broniarz uznał to za dojrzały pomysł, ale przypomniał, że decyzje są w rękach poszczególnych szkół. Niektóre już zapowiedziały, że nie przeprowadzą klasyfikacji.

Zarazem rząd ma plan awaryjny: premier zapowiedział ustawę umożliwiającą matury. Nie wiadomo jeszcze, czy bez wcześniejszej klasyfikacji na posiedzeniach rad pedagogicznych, czy po klasyfikacji, ale przeprowadzonej przez samych dyrektorów lub powołane przez nich zespoły.

Matury 2019 niezagrożone. Zmiana prawa: klasyfikować przed maturą mogą sami dyrektorzy

Na środowym posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt nowelizacji prawa oświatowego, aby dać pewność uczniom i rodzicom, że matury odbędą się bez zakłóceń. – Państwo musi wkroczyć – stwierdził przedtem szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Zawczasu premier wystąpił do marszałków sejmu i senatu o szybkie ścieżki legislacyjne.

Projekt zmiany przepisów zakłada przekazanie w nadzwyczajnych sytuacjach dyrektorom szkół kompetencji rad pedagogicznych do klasyfikowania uczniów. Nastąpi do w szkołach, gdzie rady pedagogiczne nie sklasyfikują uczniów.

Teraz nowelizacją ustawy szybko zajmą się sejm i senat, a potem podpisze prezydent.

– To katastrofa i porażka rządu, który nie docenił determinacji nauczycieli i nie przewidział skali protestu – skomentował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Komentatorzy zauważają, że szerszym problemem niż spektakularna sprawa matur może się okazać klasyfikacja tysięcy innych uczniów. Przed nimi jeszcze dwa miesiące nauki, przy czym na koniec roku mogą nie zostać sklasyfikowani nie tylko z powodu odmowy przeprowadzenia kwalifikacji, ale dlatego, że z powodu strajku i długiej przerwy w nauce uczniów zabraknie ku temu podstaw.

Według ZNP z 16.000 placówek, które przystąpiły do strajku, wciąż trwa przy nim ponad 13.000.

Wideo

Materiał oryginalny: Strajk nauczycieli 2019 zawieszony. ZNP: Nauczyciele zawieszają strajk. Będzie matura? 2.05.2019 - Głos Koszaliński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3,094

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Seks

M
Mordka

na www.sqlmedia.pl mozna sobie fajnie potrenowa przed maturka :) Polecam ten portal, jest tam swietna baza arkuszy do potrenowania :)

G
Gość

przerwali strajk bo wiekszosc sp ma w poniedzialek i wtorek wolne z nadania dyrektora, 2 maja tez wolne, az tak glopi chyba nie sa aby przez 9 dni i tak wolnych strajkowac, za te dni maja pelne wynagrodzenie

R
RODZIC
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

2019-04-25T20:46:17 02:00, Gość:

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

2019-04-25T20:49:10 02:00, Gość:

a ja wam powiem czemu przestali, teraz weekend majowy, a potem wycieczki klasowe - tydzien zejdzie, wystawienie ocen, i cxhodzenie do kina na basen i takie tam , to udaja ze wrocili do "pracy

2019-04-25T22:55:44 02:00, Gość:

Żadnych wycieczek, basenów czy kin - macie 500 , więc sami suwerenie organizujcie czas swoim skarbom

2019-04-28T12:10:42 02:00, Gość:

Dokładnie tak - poudawajcie wreszcie, że jesteście rodzicami na pełen etat. Dotychczas waszymi dziećmi zajmowali się głównie opiekunowie przedszkolni i nauczyciele. Teraz nagle ten obowiązek przeszedł na was - cóż za skandal! :>

2019-04-28T13:57:59 02:00, marian..:

A może obowoązek gaszenia twojego domu ,obrone przed bandytami ,samodzielne leczenie ,scedować na ciebie , a może jeszcze zamiast światła świeczki tylko kto by ci je mógł sprzedać ???opamiętać sie zanim nie będzie za puźno !!!!

a zatem sami nauczyciele pisza ze przedpołudniem mamy sami zajmowac sie dziecmi CZYLI PODWYZKI CHCA ZA NIC NIEROBIENIE. MY mamy pozostac w domu i wychowywac dzieci zamist pracowac a nauczyciel bedzie siedziec SAM w sp i za to 1000 zl netto podwyzki do podstawy.

G
Gość

Ale o co dalej to prucie dupy? Przecież nauczyciele po raz kolejny dostali kopa i odeszli z niczym, to o co wam jeszcze chodzi? Przecież wyszło na wasze.

m
mgr

„Z szacunku dla samych siebie.." polski nauczycielu - kończ waść wstydu sobie oszczędź - już czas pamiętać o prawach uczniów lub jak się nie chce pracować to ...?

m
marian..
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

2019-04-25T20:46:17 02:00, Gość:

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

2019-04-25T20:49:10 02:00, Gość:

a ja wam powiem czemu przestali, teraz weekend majowy, a potem wycieczki klasowe - tydzien zejdzie, wystawienie ocen, i cxhodzenie do kina na basen i takie tam , to udaja ze wrocili do "pracy

2019-04-25T22:55:44 02:00, Gość:

Żadnych wycieczek, basenów czy kin - macie 500 , więc sami suwerenie organizujcie czas swoim skarbom

2019-04-28T12:10:42 02:00, Gość:

Dokładnie tak - poudawajcie wreszcie, że jesteście rodzicami na pełen etat. Dotychczas waszymi dziećmi zajmowali się głównie opiekunowie przedszkolni i nauczyciele. Teraz nagle ten obowiązek przeszedł na was - cóż za skandal! :>

A może obowoązek gaszenia twojego domu ,obrone przed bandytami ,samodzielne leczenie ,scedować na ciebie , a może jeszcze zamiast światła świeczki tylko kto by ci je mógł sprzedać ???opamiętać sie zanim nie będzie za puźno !!!!

G
Gość
2019-04-26T11:46:54 02:00, Gość:

Drodzy Państwo, w związku z przedłużającym się strajkiem nauczycieli, postanowiliśmy zbadać opinie Polskich rodziców.

Będziemy wdzięczni za wypełnienie kwestionariusza lub udostępnienie go rodzicom dzieci w wieku szkolnym.

https://forms.gle/evtRdv6CwSZL2F6R8

Już to wyrażenie "opinie Polskich rodziców" świadczy o tym, jak pomysłodawcy ankiety olewali lekcje języka polskiego. Kiedyś nie chciało im się uczyć, a teraz usiłują zabłysnąć niewiedzą :>

G
Gość
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

2019-04-25T20:46:17 02:00, Gość:

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

2019-04-25T20:49:10 02:00, Gość:

a ja wam powiem czemu przestali, teraz weekend majowy, a potem wycieczki klasowe - tydzien zejdzie, wystawienie ocen, i cxhodzenie do kina na basen i takie tam , to udaja ze wrocili do "pracy

2019-04-25T22:55:44 02:00, Gość:

Żadnych wycieczek, basenów czy kin - macie 500 , więc sami suwerenie organizujcie czas swoim skarbom

Dokładnie tak - poudawajcie wreszcie, że jesteście rodzicami na pełen etat. Dotychczas waszymi dziećmi zajmowali się głównie opiekunowie przedszkolni i nauczyciele. Teraz nagle ten obowiązek przeszedł na was - cóż za skandal! :>

G
Gość

Drodzy Państwo, w związku z przedłużającym się strajkiem nauczycieli, postanowiliśmy zbadać opinie Polskich rodziców.

Będziemy wdzięczni za wypełnienie kwestionariusza lub udostępnienie go rodzicom dzieci w wieku szkolnym.

https://forms.gle/evtRdv6CwSZL2F6R8

G
Gość
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

2019-04-25T20:46:17 02:00, Gość:

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

2019-04-25T20:49:10 02:00, Gość:

a ja wam powiem czemu przestali, teraz weekend majowy, a potem wycieczki klasowe - tydzien zejdzie, wystawienie ocen, i cxhodzenie do kina na basen i takie tam , to udaja ze wrocili do "pracy

Żadnych wycieczek, basenów czy kin - macie 500 , więc sami suwerenie organizujcie czas swoim skarbom

G
Gość
2019-04-24T21:16:22 02:00, Gość:

Prowadzę sklepiki szkolne. Kto mi zwróci straty? Od 8.kwietnia nie mam dochodu nie z mojej winy.

2019-04-25T14:26:54 02:00, Gość:

Strajkujący ci zwrócą 😀😀😀

Tak to wygląda jak strajkują pizdy

G
Gość
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

2019-04-25T20:46:17 02:00, Gość:

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

a ja wam powiem czemu przestali, teraz weekend majowy, a potem wycieczki klasowe - tydzien zejdzie, wystawienie ocen, i cxhodzenie do kina na basen i takie tam , to udaja ze wrocili do "pracy

G
Gość
2019-04-25T15:21:13 02:00, nikos:

Żądam kontynuacji strajku podczas wakacji i świąt. Zrozumiano?

he he he idzie weekend majowy to przerwali, a po pewnie znowu zaczna. Nauczyciel dostaje wyplate 1 kazdego miesiaca, to jak 1 maja przelew przyjdzie to od 6 maja zaczna marudzic ze trudna praca, bachory nie takie grzeczne, a tablica uffffff

R
RODZIC
2019-04-25T16:01:31 02:00, Gość:

Nauczycielski autorytet legł w gnojówce. Odbudować będzie ciężko. Jakim trzeba być ...... , aby słuchać człowieka, który przez ponad 20 lat nie zrobił niczego pozytywnego dla nauczycieli i oświaty. Gdzie był przez 8 lat rządów PO, gdy zamrożono pensje nauczycielom?

"strajkuje nie klasyfikuje"" lekcewazenie uczniow i rodzicow, muuuczenie i buuuczenie, CZY TAKIM OSOBOM MOZNA POWIEZYC DZIECI, A JAK WYBUCHNIE POZAR TO CO BEDA ZWIEWAC A NASZE DZIECI ZOSTAWIA NA PASTWE LOSU, W KONCU MAJA WSZYSTKO W D..E TYLKO KASA MISIU KASA

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3