Strzały Pauli Wrońskiej dały medale

Paula Wrońska doskonale trafia w dziesiątki.
Paula Wrońska doskonale trafia w dziesiątki. Fot. Ze zbioru klubu Lider Amicus
Strzelectwo Lider Amicus ma się czym pochwalić w 2009 roku. Dla Lęborka był to czas medalowych żniw w tej dyscyplinie.

Wrońska, która dwukrotnie została osrebrzona w juniorskich mistrzostwach Europy.

- Gdy podsumowaliśmy rok 2008 wydawało się że trudno będzie powtórzyć te osiągnięcia - wyznał Robert Biczkowski, trener, twórca sukcesów w lęborskim strzelectwie. - Jednak rok 2009 udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po raz pierwszy udało nam się zdobyć medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wrońska doskonale spisała się w skali międzynarodowej. Podczas mistrzostw Europy juniorek w Osijeku (Chorwacja) w karabinie sportowym 3x20 strzałów Wrońska została dwukrotną srebrną medalistką w konkurencji indywidualnej i drużynowej. Poprawiła rekord życiowy o dwa oczka i wynosi on obecnie 582 punkty.

We Wrocławiu w mistrzostwach Polski seniorów wspaniale wystartowały Malwina Itrich, Marta Marcinowska oraz Wrońska, zdobywając drużynowe mistrzostwo Polski w karabinie sportowym i wicemistrzostwo kraju w karabinie pneumatycznym. W Bydgoszczy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski Marcinowska wystrzelała złoty medal w karabinie sportowym. Swoją dominację krajową w juniorkach potwierdziła Wrońska. Lęborczanka wywalczyła dwa tytuły mistrzyni Polski (w karabinie sportowym - strzelanie z trzech postaw oraz w karabinie pneumatycznym). Ponadto Wrońska zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Powody do satysfakcji ma też Marek Chmiel. W mistrzostwach Polski juniorów wystrzelał złoto w karabinie dowolnym. Wysoko trzeba ocenić występ Joanny Baran, która zajęła siódme miejsce w "leżaku".
Ostatnimi zawodami rangi mistrzowskiej była XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbyła się w lipcu. W Krakowie dużą niespodziankę sprawił Marcin Spólny, który ustanawiając swój rekord życiowy, zdobył wicemistrzostwo Polski w karabinie sportowym.

W młodzikach nie rozgrywa się zawodów rangi mistrzostw Polski. Najważniejszym dla nich startem były międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Podczas tych zawodów dwukrotnie drugie miejsce zajmował Piotr Pryszlak, druga również była Karolina Chwałek, a trzecia Adriana Rodziewicz.
Podsumowując dorobek krajowy w tym roku, to Lider Amicus zdobył 8 medali mistrzostw Polski (5 złotych, 3 srebrne).

We współzawodnictwie dzieci i młodzieży klub z Lęborka zdobył 149 punktów. W tej chwili lęborski klub jest w trakcie przygotowań organizacyjnych do nowego sezonu w 2010 roku.

Pierwsze starty przewidziano już w połowie stycznia. Tradycyjnie rozpoczną się one zawodami Polonia Cup w Wilnie. W tym samym czasie Paula Wrońska wystartuje w Pilźnie, gdzie będzie rywalizowała w międzynarodowych zawodach o nominację do mistrzostw Europy. Najważniejsze starty lęborskich przedstawicieli strzelectwa czekają jednak w maju, czerwcu i w lipcu. Na początku sierpnia w Monachium odbędą się mistrzostwa świata. Wrońska marzy o udziale w nich.