Strzelecka sobota Grzegorza Bednarczyka

(fen)
Słupszczanin Łukasz Schulz (w stroju czerwono-białym) stoczył kilka zaciętych pojedynków z Kamilem Arszyńskim. Piłkarska migawka z sobotniego meczu na słupskim stadionie przy ul. Zielonej Gryf 95 - Rodło Kwidzyn Fot. Sławomir Żabicki
IV liga Pomorze. Gryf 95 Słupsk - Rodło Kwidzyn 3:1 (1:0)

Przed rozpoczęciem spotkania w Słupsku arbiter główny Janusz Śliwiński z Gdyni dokonał pomiaru bramek i miał zastrzeżenia do ich wysokości, ale po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości czwartoligowa konfrontacja piłkarska doszła do skutku.
Początek sobotniej rywalizacji był bardzo pomyślny dla Gryfa 95. Miejscowi zaskoczyli Rodło Kwidzyn już w 4. minucie. Jacek Piołunkowski chytrze zagrał z rzutu wolnego do Grzegorza Bednarczyka, a ten z 6 metrów uzyskał prowadzenie. W pierwszych trzech kwadransach gry słupszczanie posiadali przewagę i z łatwością dochodzili pod pole karne beniaminka, ale z precyzyjnymi strzałami było gorzej. Więcej emocji było po przerwie. Dwa razy mało dokładnie główkowali słupscy gracze: Arkadiusz Chuchla w 52. minucie i Dominik Brandt w 55. minucie. Akcja godna kamery filmowej została przeprowadzona w 57. minucie. Piękna była centra Chuchli z prawej strony boiska, a jeszcze piękniejszy był wolej w wykonaniu Bednarczyka, po którym piłka wylądowała w bramce Piotra Wielgusa. Celny strzał gryfity został nagrodzony rzęsistymi brawami. Mimo niekorzystnego wyniku goście nie zamierzali składać broni. Uporczywie dążyli do zdobycia kontaktowego gola i sztuka ta im się powiodła w 75. minucie. Wtedy to kardynalny błąd popełnił młody bramkarz ze Słupska Jacek Bak, który niepotrzebnie w okolicach "szesnastki" bawił się z piłką. Odebrał mu ją Jacek Dębicki i trudno, żeby nie wykorzystał takiego prezentu, kiedy miał przed sobą pustą bramkę. Po stracie gola przez Gryfa 95 trochę nerwy dały znać o sobie i słupski szkoleniowiec Tadeusz Żakieta za krytykowanie orzeczeń sędziego "wylądował" na trybunie. Inna sprawa, że pan z gwizdkiem starał się być aktorem numer jeden na boisku, ale nie ustrzegł się błędów i wydał kilka dyskusyjnych werdyktów.
Miejscowi zawodnicy posiadali inicjatywę i nadal dążyli do podwyższenia rezultatu. Bardzo ruchliwy był rezerwowy Marcin Mazgis. Piłkarz ten za wszelką cenę chciał udowodnić, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce. Mocno starał się walczyć niemal o każdą piłkę, a co najważniejsze popisał się efektowną główką, która przypieczętowała końcowy i zasłużony sukces gospodarzy w 81. minucie.

Wyniki meczów piłkarskich w 7. kolejce:

Piast Człuchów - Kaszubia Kościerzyna 1:2 (0:2), Klub Piłkarski Sopot - Bałtyk Gdynia 2:2 (1:1), Gryf 95 Słupsk - Rodło Kwidzyn 3:1 (1:0), Wisła Tczew - Flotylla Nordcoop Gdańsk 1:2 (0:2), Kaszuby Połchowo - Olimpia Sztum 3:2 (1:2), Intermarche Pogoń Lębork - Cartusia Kartuzy 1:1 (0:0), Stolem Gniewino - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1), Pomezania Malbork - Orlęta Reda 3:2 (1:1), Wierzyca Starogard Gdański - Jantar Ustka 4:3 (1:1).