Strzelectwo. Lęborczanka Aleksandra Stolc zdobyła brązowy medal

Aleksandra Stolc na strzelnicy
Aleksandra Stolc na strzelnicy Lider Amicus Lębork
Udane występy zaliczyły reprezentantki Lidera Amicusa Lębork w mistrzostwach Polski młodziczek, które zakończyły się w Zielonej Górze.

Kolejna impreza strzelecka, w której Lębork może pochwalić się powiększeniem konta medalowego. A to za sprawą zawodniczki Aleksandry Stolc z Lidera Amicusa. Lęborczanka dobrze spisała się w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. W tej konkurencji zdobyła brązowy medal i ustanowiła swój nowy rekord życiowy, który obecnie wynosi 549 punktów. Rywalizację wygrała Kamila Lutowska (Zawisza Bydgoszcz) - 552 pkt. Drugie miejsce zajęła Karolina Śmigielska (Śląsk Wrocław) - 550 pkt. Pozostałe lęborczanki uplasowały się na następujących miejscach: Julita Jankowska była dziewiąta (531 pkt), Nadia Szauła - dwunasta (529 pkt), Julia Dąbrowska - dziewiętnasta (494 pkt). Lokaty w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc: 5. A. Stolc - 499,4 pkt, 6. J. Jankowska - 499,2 pkt, 9. N. Szauła - 497,5 pkt, 14. J. Dąbrowska - 394 pkt. Miejsca w karabinie pneumatycznym: 8. A. Stolc - 393,6 pkt, 11. N. Szauła - 393,2 pkt, 20. J. Jankowska - 378,1 pkt, 28. J. Dąbrowska - 373,2 pkt. W konkurencjach pistoletowych startowała Adrianna Pakieła. Oto jej wyniki: w pistolecie sportowym 499 pkt i dwunasta lokata, w pistolecie pneumatycznym 339 pkt i piętnaste miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony ze startów moich podopiecznych na zielonogórskiej strzelnicy. Brązowy medal Oli oraz wysokie miejsca pozostałych dziewcząt napawają optymizmem na przyszłe lata, bo to pierwszoroczne młodziczki. W konkurencjach karabinowych wszystkie zawodniczki poprawiały swoje rekordy życiowe - stwierdził Robert Biczkowski, doświadczony trener Lidera Amicusa, który jest twórcą wielu poprzednich sukcesów lęborskiego strzelectwa.