Strzelectwo. Ozłocona lęborczanka Adrianna Pakieła

Dumna Adrianna Pakieła z Lęborka na podium z numerem jeden
Dumna Adrianna Pakieła z Lęborka na podium z numerem jeden Lider Amicus Lębork
Sukces w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików zanotowała Adrianna Pakieła z Lidera Amicusa Lębork. Była pierwsza.

Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy rywalizowało blisko 100 zawodników i zawodniczek w najmłodszej kategorii wiekowej (dot. młodzików) z czterech województw (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie). Klub Lider Amicus Lębork reprezentowało sześć strzelczyń. Bardzo dobrze spisała się Adrianna Pakieła, która w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 358 punków zdobyła złoty medal. Drugie miejsce zajęła Milena Kaluga (Tarcza Goleniów) - 355 pkt, a trzecie - Helena Włazik (Zawisza Bydgoszcz) - 354 pkt. W tej samej konkurencji inna lęborczanka Sandra Sarnowska była jedenasta (328 pkt).
W karabinie sportowym 40 strzałów leżąc dobrze wypadła Aleksandra Stolc, która z wynikiem 399,7 pkt wywalczyła czwartą lokatę. Wyniki pozostałych młodziczek z Lęborka: 7. Nadia Szauła (393,8 pkt), 9. Julia Dąbrowska (387,5 pkt), 10. Julita Jankowska (386,9 pkt). W karabinie pneumatycznym A. Stolc była siódma (386,2 pkt), N. Szauła - dziewiąta (381,7 pkt), J. Jankowska - jedenasta (374,8 pkt), Julia Dąbrowska - dwunasta (373,8 pkt). Trenerem lęborczanek jest Robert Biczkowski.

W klasyfikacji klubowej Lider Amicus zajął drugie miejsce za Zawiszą Bydgoszcz, a przed Tarczą Goleniów.

Międzywojewódzkimi mistrzostwami młodzików klub z Lęborka zakończył starty w zawodach objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, mistrzostwa Polski juniorów, młodzieżowe mistrzostwa Polski). W 2022 roku Lider Amicus zdobył łącznie 100 punktów. Ten dorobek jest jednym z lepszych wyników w historii lęborskiego klubu.

W tym roku przedstawicieli Lidera Amicusa czekają jeszcze dwa starty rangi mistrzowskiej. Na przełomie września i października odbędą się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn we Wrocławiu, a tydzień później mistrzostwa Polski młodzików w Zielonej Górze.