Strzelectwo: V Międzynarodowe Zawody o Puchar Ziemi Lęborskiej

(fen)
Zawodniczki biorące udział w pucharze w trakcie strzelania z karabinu.
Zawodniczki biorące udział w pucharze w trakcie strzelania z karabinu. Fot. Archiwum organizatora
Mistrzyni olimpijska Irina Shilova z Białorusi oraz Mirosława Sagun-Lewandowska ze Słupska były gwiazdami V Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich o Puchar Ziemi Lęborskiej.

Liczba dnia

Liczba dnia

250 zawodników z 29 klubów z Polski, Litwy i Białorusi strzelało w Łebie.

W doborowej stawce bardzo dobrze zaprezentowali się lęborczanie z Lidera Amicus. W karabinie juniorek Paula Wrońska zajęła drugie miejsce (493,9 pkt), także druga była Magdalena Klińska, wśród młodziczek (571 pkt). W karabinie seniorek Malwina Itrich była czwarta (492,8 pkt).

W karabinie młodzików dobrą formę zaprezentował Mateusz Górski - był piąty.
Pozytywnie trzeba ocenić występy reprezentantów Gryfa Słupskiego. Mirosława Sagun-Lewandowska zwyciężyła dwukrotnie w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów. Magdalena Lis była trzecia i druga. Młodzik Kacper Gorgoń w pistolecie pneumatycznym 30 strzałów po dwóch strzelaniach został sklasyfikowany na czwartej pozycji (253 pkt i 258 pkt).

Na zakończenie rozegrano superfinał, w którym wystartowało po 32 najlepszych zawodników. W karabinie wygrała Irina Shilova (Białoruś), w pistolecie Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz).

Poseł Witold Namyślak wyróżnił pucharami najlepszych zawodników ziemi lęborskiej. Otrzymali je: Paula Wrońska i Mateusz Górski.

Nagrodą specjalną od firmy Komputronik za wyniki sportowe w 2008 roku otrzymał Marek Chmiel.