Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

STSK: stare władze odjechały ceramicznym tramwajem, nowe usłyszały zapewnienia sponsorów, że nadal będą dotacje

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Walne Zgromadzenie Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego
Walne Zgromadzenie Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Łukasz Capar
W piątek w Białym Spichlerzu odbyło się Walne Zgromadzenie Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Wysłuchano sprawozdań, pożegnano stary zarząd i wybrano nowy. Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka wręczała ceramiczne tramwaje, a ustępujący prezes medale STSK za działalność na rzecz kultury. Ze swoją nagrodą dla jednej z członkiń kończącego pracę zarządu przyjechali także z Poznania przedstawiciele Fundacji im. Henryka Cegielskiego.

Od teraz działalnością STSK kierować będą: Janina Cydzik-Brzezińska - nowa prezes, wiceprezesi: Lech Feder i Jan Ponulak, skarbnik Barbara Pera. Członkami prezydium zarządu zostali: Joanna Kubacka, Walenty Szymczewski i Andrzej Machuta. Kierownikiem biura STSK jest od teraz Łucja Szuper.

Ustępujący prezes Mieczysław Jaroszewicz, wiceprezes Stanisław Turczyk, sekretarz Halina Chmielecka i skarbnik Barbara Pera (wybrana na następną kadencję) otrzymali od prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej (członkini STSK) pamiątkowe ceramiczne tramwaje i listy gratulacyjne. Były także prezenty od Marzenny Mazur, dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego, gospodarza Białego Spichlerza. Panowie Jaroszewicz i Turczyk gorąco dziękowali wszystkim zebranym za zaangażowanie w pracę stowarzyszenia.

Miłą niespodzianką był przyjazd z Poznania Beaty Balczyńskiej-Vowie i Ireneusza Vowie z Fundacji im. Henryka Cegielskiego. Miłośnicy Słupska i słupskiej kultury nagrodzili Halinę Chmielecką medalem Labor Omnia Vincit (Osobistości Pracy Organicznej) za propagowanie kultury, w szczególności za współorganizowanie Festiwali Pianistyki Polskiej oraz Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Także STSK rozdawał swoje medale. Za sponsorowanie jego sztandarowych muzycznych imprez i propagowanie muzyki otrzymali je: Lech Feder (nieobecny), Marzenna Mazur, Marek Bączkiewicz - prezes Engie EC, Anna Ćwiękowska - dyrektor zarządzający w Kegarze, Leszek Kuliński - wójt gminy Kobylnica, Józef Orłowski - wieloletni przewodniczący komisji rewizyjnej STSK oraz autorka tego tekstu. Dziękując za wyróżnienie, sponsorzy zapewnili o dalszej pomocy finansowej na działalność STSK. Z kolei Mieczysław Jaroszewicz obiecywał nieustające wsparcie dla nowych władz stowarzyszenia.

Dużo czasu zajęło czytanie sprawozdań z działalności i finansów STSK w mijającej kadencji. Trudno się dziwić, gdyż z powodu pandemii, która uniemożliwiła duże zgromadzenia, trwała ona aż siedem lat. Oznacza to organizację siedmiu edycji FPP i festiwalu organowego oraz wielu recitali fortepianowych, gdyż od długiego czasu główną funkcją STSK jest propagowanie muzyki poważnej. Jedynym celem, którego nie udało się zrealizować - a mówił o tym Stanisław Turczyk - było wypracowanie skutecznych form współpracy z młodzieżą. To już, jak się wydaje, poważne zadanie dla nowego zarządu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza