MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kierunek filologia polska trzeci w kraju

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Kierunek Filologia Polska na Akademii Pomorskiej w Słupsku zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu wyższych uczelni. Wyprzedził nawet od filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Właśnie pojawił się najnowszy ranking polskich wyższych uczelni, który corocznie przygotowuje serwis edukacyjny Perspektywy. To jeden z najbardziej miarodajnych zestawień pozycji, jakie zajmują uczelnie wyższe ("Perspektywy" opracowują także rankingi dla szkół).

W tegorocznym rankingu w kategorii kierunku studiów wysoką pozycję zajęła Filologia Polska na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kierunek sklasyfikowano na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce zajęła filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim, a drugie filologia polska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto zauważyć, że Filologia Polska na Akademii Pomorskiej wyprzedziła tak duże uczelnie, jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (czwarte miejsce), Uniwersytet Wrocławski (piąte miejsce), czy Uniwersytet Łódzki (szóste miejsce).

Akademia Pomorska W Słupsku świętuje 50. rocznicę powstania ...

W rankingu uczelni wyższych Perspektyw Akademia Pomorska w Słupsku znalazł się w szóstej dziesiątce, czyli tak, jak przed rokiem.Ogółem klasyfikowanych jest sto uczelni wyższych.

Na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski (przed rokiem było odwrotnie), na trzecim - Politechnika Warszawska.

Ranking Perspektyw (w tym roku była to jego 21. edycja) uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

Ranking jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

ZOBACZ TAKŻE: Akademia Pomorska W Słupsku świętuje 50. rocznicę powstania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza