Sukces Pauli Wrońskiej. Złoto i brąz na mistrzostwach globu

Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@mediaregionalne.pl
Paula Wrońska
Paula Wrońska Ze zbioru Lidera Amicusa Lębork
Rok 2012 jest udany dla Pauli Wrońskiej. Lęborska strzelczyni zdobyła dwa medale podczas akademickich mistrzostw świata w Kazaniu.

Po igrzyskach olimpijskich w Londynie Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) miała trochę krótkiego dwutygodniowego odpoczynku. Po nim lęborska strzelczyni uczestniczyła w kolejnej dużej imprezie rangi światowej. Były to akademickie mistrzostwa świata w strzelectwie, które przeprowadzono w Kazaniu. Lęborczanka spisała się bardzo dobrze. Indywidualnie zdobyła złoty medal w karabinie sportowym (strzelanie z trzech postaw).

W kwalifikacjach Wrońska uzyskała 587 punktów (poprawiła o 1 punkt swój rekord życiowy) i do finału awansowała z pierwszego miejsca. W finałowych strzelaniach utrzymała swoją przewagę i wywalczyła tytuł akademickiej mistrzyni świata. Wynik strzelczyni z Lęborka to 681,4 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Szwajcarka Martina Landis - 678,2 pkt.

Drugi medal Wrońska wywalczyła wraz z koleżankami z akademickiej reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Polska ekipa osiągnęła wynik 1753 punkty. Rywalizację wygrała i złoty medal zdobyła reprezentacja Kazachstanu - 1763 punkty. Drugie miejsce premiowane srebrnym krążkiem wywalczyła Korea Południowa - 1755 punkty.
Indywidualnie w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc tegoroczna olimpijka z Lęborka była szósta. Wystrzelała 589 punktów. Gorzej powiodło się Pauli w karabinie pneumatycznym. W tej konkurencji miała 392 punkty. Ten wynik uplasował ją na dwudziestej pierwszej pozycji.

Dwukrotna medalistka akademickich mistrzostw świata jest studentką Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni (wydział zamiejscowy w Lęborku).

- W Lęborku wszyscy sympatycy strzelectwa są dumni z osiągnięć i sukcesów Pauli Wrońskiej. Jej awans na igrzyska olimpijskie do Londynu był niezwykle ważnym wydarzeniem w historii miasta - przypomniał Robert Biczkowski, lęborski trener Lidera Amicusa. - Moja podopieczna dwoma medalami w Kazaniu potwierdziła, że można na nią liczyć. W Rosji stawka uczestniczek akademickich mistrzostw świata była silna, gdyż startowały też olimpijki z innych krajów. Paula ma dobrze opracowany okres przygotowań do następnej wielkiej imprezy, którą będzie Puchar Świata w Bangkoku.