Sukces uczennic Liceum Plastycznego w Słupsku

  Sukces uczennic Liceum Plastycznego w Słupsku

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Praca konkursowa Darii Elwart pt. Listopadowe latarnie (technika węglowa)

  Praca konkursowa Darii Elwart pt. Listopadowe latarnie (technika węglowa) ©Daria Elwart

  Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku przy Zespole Szkół Informatycznych Daria Elwart oraz Hanna Lew Kiedrowska otrzymały wyróżnienia w prestiżowym XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych - Koszalin 2015.
  Praca konkursowa Darii Elwart pt. Listopadowe latarnie (technika węglowa)

  Praca konkursowa Darii Elwart pt. Listopadowe latarnie (technika węglowa) ©Daria Elwart

  Jury konkursu przyznało również wyróżnienia i dokonało wyboru prac na wystawę pokonkursową. Wśród wyróżnionych osób znalazły się również uczennice słupskiego „Plastyka”: Daria Elwart, Alicja Orłowska oraz Klaudia Zakrzewska.
  Organizatorami Ogólnopolskiego Biennale było: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie. Celem konkursu była aktywizacja uczniów i pedagogów średnich szkół plastycznych. Konkurs miał umożliwić porównanie wyników pracy dydaktycznej, wymianę doświadczeń między nauczycielami oraz zachęcić do doskonalenia umiejętności artystycznych i zawodowych.

  Przebieg konkursu miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap wewnątrzszkolny, przeprowadzony został przez Szkolną Komisję Konkursową, która dokonała wyboru prac do etapu ogólnopolskiego. Drugi etap ogólnopolski przeprowadzony został przez Zespół Szkół Plastycznych im Wł. Hasiora w Koszalinie. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa Biennale powołana przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, na podstawie propozycji przedstawionych przez Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych (bezpośredniego organizatora) w składzie:

  - 4 profesorów z uczelni akademickich,
  - komisarz konkursu z ramienia ZSP Koszalin
  Komisja Konkursowa Biennale dokonała oceny prac, przyznając nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:
  - rysunek
  - malarstwo.

  W ramach tegorocznego Biennale w dniu 4 września 2015r. odbyło sie posiedzenie komisji konkursowej. Jury w składzie prof. Jerzy Ostrogórski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, przewodniczący), prof. zw. Ireneusz Domagała (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. Witold Kaliński (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), prof. Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie) przyznało nagrody w dziedzinie rysunku i malarstwa. Z przyjemnością informujemy, że uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku otrzymały następujące wyróżnienia: w dziedzinie rysunku Daria Elwart otrzymała wyróżnienie za pracę „Listopadowe latarnie”, natomiast Hanna Lew Kiedrowska została wyróżniona w dziedzinie malarstwa za pracę pt. „Bagaż”. Poza tym jury dokonało wyboru prac na wystawę pokonkursową. Wśród wyróżnionych osób znalazły się także uczennice słupskiego popularnego „Plastyka”: Daria Elwart, Alicja Orłowska oraz Klaudia Zakrzewska. Opiekunem słupszczanek była pani Maria Karpińska, nauczyciel Liceum Plastycznego w Słupsku.

  Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 700 prac z 36 szkół plastycznych.- Tegoroczne Biennale potwierdza ogromne zainteresowanie coraz liczniejszej grupy szkół plastycznych biorących w nim udział. Poziom tegorocznej edycji utrzymuje się na podobnym - bardzo wysokim - poziomie, co świadczy o właściwej pracy dydaktycznej. Komisja zauważa, że prezentowane prace charakteryzuje szerokie spektrum poszukiwań plastycznych zarówno warsztatu, jak i sposobów obrazowania rzeczywistości po próby metaforyczno-symboliczne i abstrakcyjne – tłumaczy przewodniczący jury prof. Jerzy Ostrogórski.

  Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi w październiku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!