Sukcesy Dominiki

(mars)
V Seria Pucharu Polski kobiet

Połczyn Zdrój był gospodarzem V Serii Pucharu Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Do rywalizacji przystąpiły 72 zawodniczki z 28 polskich klubów oraz gościnnie ekipa z Mińska.
Tym razem aura nie zawiodła i cyklistki ścigały się w optymalnych warunkach, po deszczu i przy bocznym wietrze. Dobrą formę zaprezentowały zawodniczki z klubów Pomorza Środkowego, które wywalczyły sześć miejsc na podium. Najlepiej spisała się Dominika Mączka (Sztorm Ziemia Darłowska), która dwukrotnie pokonała wszystkie rywalki.
Pierwszego dnia pucharowej rywalizacji odbyła się jazda indywidualna na czas. Młodziczki miały do pokonania dystans 10 km. Zwyciężyła Dominika Mączka przed Martą Janowiak - obie Sztorm Ziemia Darłowska. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Marcinkowska (Ryczek - SKS Sokół Jerzmanowa). Na 7. pozycji uplasowała się Żaneta Komoś (Sztorm Ziemia Darłowska), a dziesiąta była Marta Zając (Wiking Ziemia Darłowska). Juniorki młodsze rywalizowały na 15-kilometrowej trasie. Wygrała Karolina Janik (BOGO Szczecin), wyprzedzając Ewę Piotrowicz (Wiking Ziemia Darłowska) i Barbarę Gromaszek (Start-Peugeot A.Kita Lublin). Szóstą lokatę zajęła Katarzyna Fliszkiewicz (Woy-Bus Ziemia Darłowska). Juniorki również startowały na dystansie 15 km. Triumfowała Katarzyna Jagusiak (Stal Ekobud Grudziądz) przed Magdaleną zamolską (ZPAS Piast Nowa Ruda) i Moniką Krawczyk (ULKS Tandem Pajęczno). Piąta była Katarzyna Nawrocka (Nawrocki Ziemia Darłowska), a szósta Marzena Głuszakiewicz (LKS Spółdzielca Polanów). W kategorii Elita (20 km) triumfowała Joanna Ignasiak (Górnik Wałbrzych). Drugie miejsce zajęła Emilia Skawińska (Zdzich-Bud Ziemia Darłowska), a trzecie Alena Getsman (Dynamo Mińsk).
W drugim dniu zawodów cyklistki wystartowały do wyścigu ze startu wspólnego. W poszczególnych kategoriach czołowe lokaty zajęły: młodziczki (38 km) - 1. D. Mączka, 2. Małgorzata Mielniczyn (Pergo Orlęta Gorzów), 3. M. Zając, 6. M. Janowiak, 7. Ż. Komoś, 8. Marta Jasnosz (Huragan Ziemia Darłowska); juniorki młodsze (54 km) - 1. B. Gromaszek, 2. Kamila Wójt (Chrobry Głogów), 3. K. Janik; juniorki - 1. M. Zamolska, 2. M. Krawczyk, 3. K. Jagusiak, 4. M. Głuszakiewicz, 6. K. Nawrocka; open (93 km) - 1. E. Skawińska, 2. M. Zamolska, 3. J. Ignasiak, 7. M. Głuszakiewicz, 10. K. Nawrocka.
Po zakończeniu wyścigu, w trakcie dekoracji zawodniczek, wręczono odznaki "Zasłużony działacz PZKol.", które otrzymali: Eugenia Sowińska (zastępca dyrektora Centrum Kultury w Połczynie Zdroju), oraz Zdzisław Ryszard Wiater (Urząd Miasta i Gminy Połczyn Zdrój). Odznaki wręczył Eugeniusz Adamów - przewodniczący Komisji Kobiet PZKol. i członek Zarządu PZKol.