Sukcesy Judo Gryf Słupsk

Archiwum Judo Gryf Słupsk
Bartosz Szaniawski.
Bartosz Szaniawski. Archiwum Judo Gryf Słupsk
Bartosz Szaniawski, z Judo Gryfa Słupsk zdobył mistrzostwo Polski w Luboniu koło Poznania gdzie odbyły się mistrzostwa kraju młodzików. Walczyło ponad 500 zawodników z całej Polski.

Gryfici zdobyli dwa medale, a klub został sklasyfikowany na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej chłopców na 51 klubów. To bardzo duży sukces TS Judo Gryf Słupsk , który w tym roku świętuje 45-lecie judo Słupsku!

Szaniawski walczył w kategorii do 73 kg. Stoczył cztery zwycięskie walki (trzy wygrane przed czasem). Szczególnie efektownie walczył w finale z Danielem Krempeciem (Millenium Rzeszów). Pokonał go przed czasem przez efektowny rzut na ippon.

Szaniawski jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum STO w Słupsku. Brąz do 55 kg zdobył Aleksander Plombon. W drodze po medal stoczył sześć walk (pięć wygrywając).W pojedynku o 3 miejsce w dogrywce pokonał Kamila Gwoździa (Wisła Kraków), wykonując rzut soto-maki-komi. Aleksander Plombon jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku.

Pecha miał Jakub Nawrot (55 kg), który po wygraniu dwóch walk, w kolejnym pojedynku przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji. - Kuba to bardzo perspektywiczny i ambitny zawodnik i w kolejnych zawodach potwierdzi, że jego możliwości są ogromne - mówi Lidiusz KAzior, szkoleniowiec w klubie. Na walkach eliminacyjnych swój występ zakończyli Michał Nawrot (42 kg) oraz Mikołąj Kamiński(66 kg), którzy na razie zbierają doświadczenia.