Sukcesy lęborczanina w światowych igrzyskach policjantów i strażaków

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lęborku, komisarz Adam Thiel jest bardzo dobrym biegaczem. Lęborczanin reprezentował polskie służby mundurowe podczas 18. Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków. Impreza odbyła się w 12-milionowym mieście chińskim Chengdu. Z Chin Thiel wrócił do domu z trzema złotymi medalami.

W biegu przełajowym na 10 kilometrów uczestniczyło 140 zawodników. Z tego grona najszybciej dystans pokonał Adam Thiel. Zwycięzcy na mecie zmierzono czas 39 minut i 31 sekund. Za złotym Thielem po medale przybiegli jeszcze: po srebrny krążek reprezentant Chin - He Gaofeng, a po brązowy medal przedstawiciel Hongkongu - Hok Yan Lai.

- Podczas biegu temperatura wynosiła ponad czterdzieści stopni Celsjusza. Doszło do wielu omdleń. Ja umiejętnie rozłożyłem siły i wygrałem. Z tego zwyciętwa mam wielką satysfakcję. Jestem pod wrażeniem znakomitej organizacji zawodów i gościności - wyznał Adam Thiel.

W biegu na 3000 m z przeszkodami biegało 17 zawodników. Thiel miał czas 12.04,71 min. Tym wynikiem zapewnił sobie drugie złoto. Za triumfatorem na kolejnych miejscach przybiegli na metę: 2. Chu Chen (Tajwan) , 3. Victor Levchow (Łotwa).

Rywalizacja na 10000 metrów odbywała sie w ostatnim dniu igrzysk. Thiel zachował świetną dyspozycję i kondycję. W swoim trzecim starcie w Chengdu wywalczył trzeci medal z najszlachetniejszego kruszcu. Dychę pokonał w czasie 37.00,12 min. Za Thielem byli dwaj Chińczycy. To He Gaofeng i Shen Zhenfeng.

Thiel pracuje w policji ponad 21 lat i po obowiązkach służbowych realizuje swoją sportową pasję, którą jest bieganie. Brawo za te wyczyny!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani