Sukcesy młodych judoków ze Słupska. Brawo wy!

Magdalena Olechnowicz
W miniony weekend (18-19.03) w Suchym Lesie odbył się  XIX Wielkopolski Międzynarodowy Turnieju Judo. Wśród 650  zgłoszonych zawodników z 60 klubów polskich i zagranicznych walczyli zawodnicy zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk. Judoczki ze Słupska stanęły też na podium na Mistrzostwach Polski w Radomiu.
W miniony weekend (18-19.03) w Suchym Lesie odbył się XIX Wielkopolski Międzynarodowy Turnieju Judo. Wśród 650 zgłoszonych zawodników z 60 klubów polskich i zagranicznych walczyli zawodnicy zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk. Judoczki ze Słupska stanęły też na podium na Mistrzostwach Polski w Radomiu. Fot. TS Judo Gryf Słupsk

W kategorii juniorów młodszych bezkonkurencyjna była Anna Pacewicz (w kategorii do 44 kg).

- Ania po raz kolejny pokazała duże umiejętności i ogromną waleczność. Walki wygrywała w bardzo efektowny sposób, kończąc je przed czasem i mówi Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk.

Srebrny medal wywalczył - w kategorii do 50 kg - Damian Cyrganowicz.

- Damian bardzo skutecznie przebrnął fazę eliminacyjną. Trzy walki wygrał przed czasem i tylko w walce o złoty medal musiał uznać wyższość swojego przeciwnika - informuje Kazior.

Piąte miejsca - punktowane - wywalczyli Natalia Miszkurka (do 57 kg), Zuzanna Martyna (48 kg) oraz Łukasz Bielawa (66 kg).
Pozostali judocy Gryfa zakończyli zwody na walkach eliminacyjnych.

- Jesteśmy dumni i zadowoleni, bo doświadczenie i forma naszych zawodników wciąż wzrasta - podsumowuje trener.

Już w najbliższy weekend słupscy judocy walczyć będą w Turniejach w Greifswaldzie (Niemcy) oraz Grudziądzu.

Warto też wspomnieć o ostatnich sukcesach judoczek ze Słupska na Mistrzostwach Polski juniorek w Radomiu. Martyna Szaniawska i Katarzyna Znamirowska zostały zostały brązowymi medalistkami tych mistrzostw. Martyna, która obecnie reprezentuje AZS AWFiS Gdańsk rywalizowała w wadze do 78 kg, a Katarzyna Znamirowska (Wybrzeże Gdańsk) walczyła w kategorii +78 kg. Obie zawodniczki po raz kolejny zdobyły medale na Mistrzostwach Polski i potwierdziły swoje nieprzeciętne umiejętności.

Należy podkreślić, że obie judoczki rozpoczynały sportową karierę w TS Judo Gryf Słupsk. Szkoleniowcy Gryfa są bardzo dumni ze swoich wychowanek i tylko trochę smutno, że obie medalistki reprezentują obecnie Gdańsk.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani