Sukcesy młodych słupskich atletów podczas halowych mistrzostw Polski [zdjęcia]

Aktualizacja:

Halowe Mistrzostwa Polski juniorów w kategorii U18 i U20 odbyły się w Toruniu.
    1/7
    przejdź do galerii

Dziesięciu zawodników Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku uczestniczyło w dniach 8-10 lutego w Toruniu w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów w kategorii U18 i U20.
    - Były to zawody, w których wzięła udział cała czołówka polskich juniorek i juniorów. O randze i poziomie zawodów może świadczyć fakt, że w ciągu 3 dni rywalizacji ustanowiono 4 nowe juniorskie rekordy Polski - mówi Bernadeta Kopeć, prezes AML.

Zawodnicy AML zdobyli pierwszy historyczny medal na tego rodzaju imprezie: rebrny medal w biegu na 60 metrów w kategorii U18 zdobył Piotr Michalak z wynikiem 7,03 s. W tej samej konkurencji Oskar Aleksandrowicz był dwunasty. Bardzo dobre IV miejsce w biegu na 600 m U18, zajęła Ludwika Korniat, która była najmłodszą finalistką.

Pozostałe wyniki: IX miejsce zajęła Dominika Skowrońska (2 wynik w finale B) w biegu na 60 metrów przez płotki z wynikeim 9,10 s - nowy rekord życiowy. Na tym samym miejscu uplasował się Oliwier Jończyk w biegu na 1000 m U18. Oprócz tego Alan Wieczorek zajął XI miejsce na 800 m, Kornelia Stasiołek zdobyła XII miejsce w kuli 3 kg, Adrianna Litwin uplasowała się na XII miejscu w skoku wzwyż, Julia Nowosadko zajęła natomiast XVI miejsce w biegu na 60 metrów, a Katarzyna Nowakowska - XVI miejsce w biegu na 1000 metrów.

Trenerem Piotra Michalaka jest Mateusz Diak. Trener biegów średnich to Piotr Borusiński. Trenerem rzutów jest Mirosław Witek, a skoczkowie trenują pod okiem Bernadety Kopeć.

W okresie ferii zimowych powołania na obóz Kadry Wojewódzkiej Młodzików otrzymało 10 osób, a 7 juniorów uczestniczyć będzie w zgrupowaniach Zaplecza Kadry Narodowej.