Sukcesy słupskich uczniów w ogólnopolskich konkursach...

  Sukcesy słupskich uczniów w ogólnopolskich konkursach plastycznych

  red

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych.
  Laureaci ogólnopolskich konkursów z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

  Laureaci ogólnopolskich konkursów z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. ©Archiwum szkoły

  Licealiści słupskiego plastyka szczególnie dobrze spisali się podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”. Stach Czomber, uczeń drugiej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza zajął I miejsce w konkursie o Witkacym w kategorii: Licea Plastyczne. W tej samej kategorii inni uczniowie tej placówki: Alicja Orłowska, Marta Wyczlińska i Dariusz Begiedza otrzymali prestiżowe wyróżnienia: Celem konkursu była popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Organizatorem konkursu było Muzeum Pomorza Środkowego i Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.

  Wspomniany wyżej Stach Czomber równie dobrze spisał się w VIII Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego – II Edycja Ogólnopolska. Licealista zajął III miejsce w kategorii: prace nadesłane. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała się praca Czombra oraz jego szkolnego kolegi Dariusza Begiedzy. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury „Browar B.” i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

  Reprezentacja Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza godnie reprezentowała Słupsk w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Licealiści ze Słupska w składzie: Daria Elwart, Ewelina Babis i Hanna Lew Kiedrowska uplasowali się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej szkół. Szczególnie dobrze wypadła Daria Elwart, która w

  indywidualnym rankingu wszystkich 45 uczestników uplasowała się na 6 pozycji (z sumą punktów 25,5 na 30 max).Konkurs odbył się w Gdyni.

  Wszystkich wyżej wymienionych młodych artystów ze Słupska przygotowała pani Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

  Przeczytaj inne artykuły na gp24.pl:  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!