1 1 połowa

Watford FC

0

0 1 połowa

• Ależ emocjonująca końcówka na Liberty Stadium! Mimo usilnych starań nie udało się podopiecznym Quique Sáncheza Floresa zdobyć punktu. Na kolejną okazję będą musieli poczekać kilka dni - za pięć dni zagrają u siebie z Newcastle.

Łukasz Fabiański miał może 2-3 interwencje w całym spotkaniu po strzałach Jurado. Zarówno Deeney, jak i Ighalo nie mieli okazji sprawdzić polskiego bramkarza.

To tyle z mojej strony, relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net.

• Koniec spotkania! Swansea wygrywa na Liberty Stadium i spycha Newcastle do strefy spadkowej! Dla "Szerszeni" to czwarta porażka z rzędu, a Łukasz Fabiański zachowuje czyste konto szósty raz w tym sezonie.

• Deeney huknął z rzutu woleja tuż obok bramki Łukasza Fabiańskiego, który odprowadził piłkę wzrokiem! Ależ niewiele brakowało gościom do wyrównania

• Sigurdsson zwlekał z wykonaniem rzutu rożnego. Żółta kartka na koncie Islandczyka

• Gomis przedarł się prawą stroną pola karnego. Nawinął rywala i uderzył z kilkunastu metrów w lewy słupek!

• Trzy minuty doliczone.

• Oulare zagrywa ręką przed polem karnym Swansea. Łukasz Fabiański wznawia grę.

• Łukasz Fabiański wyciącnął się jak struna przy strzale Jurado! Nie sięgnął piłkę, ale na jego szczęście ta minęła jego bramkę o kilkanaście centymetrów!

• Obbi Olulare wchodzi za Valona Behramiego.

• Ki Sung-Yeung kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Jordi Amat, a więc wzmocnienie defensywy

• Obrona gospodarzy wybija piłkę wrzuconą przez Watsona z rzutu wolnego. "Szerszenie" biją głową w mur.

• Łukasz Fabiański broni strzał Jurado.

• Ighalo pada w polu karnym po walce z Williamsem. Sędzia wskazuje na narożnika boiska, a nie na jedenasty metr!

• Piłka zagrana w koło środkowe do Gomisa, który przepchnął Cathcarta. Zdaniem sędziego napastnik Swansea faulował rywala.

• Za żegnanego brawami Andre Ayew melduje się Batefimbi Gomis.

Nieco wcześniej Corkowi nie udało się nabić rywala by zdobyć rzut rożny.

• Watson trafia w stojącego w murze Sigurdssona.

• Ighalo faulowany przed polem karnym gospodarzy przez Fernandeza. Łukasz Fabiański ustawia czteroosobowy mur.

• Alan Curtin naradza się z asystentem w sprawie ew. zmian personalnych. Chciałby wygrać dzisiejszy mecz by pożegnać się z funkcją trenera Swansea. Od jutra trenerem "Łabędzi" będzie Francesco Guidolin,

• Ake za wszelką cenę chciał powstrzymać rozpędzonego Barrowa. W stylu kung-fu, ale na jego szczęście sędzia nie sięgnął do kieszonki. A do składu Watrordu wrócił po pauzie za czerwoną kartkę...

• Paredes zastępuje Allana Nyoma

• Wydawało się, że z tej akcji gospodarzy nic nie będzie. Taylor był bliski strzelanie bramki wślizgiem!

• Deeney wybija piłkę głową z własnej "szesnastki".

• Szaleńca akcja Barrowa przynosi rzut rożny dla Swansea.

• Ofiarna interwencja Wastona - przyjął strzał Corka na klatkę piersiową. Anglika lekko zamroczyło.

Goście ruszyli z kontrą, lecz została ona przerwana tuż za linią środkową.

• Barrow powstrzymany niezgodnie z przepisami przez Nyoma na prawej stronie. Piłkę ustawia Sigrudsson, którego centra nie zagroziła Gomesowi i spółce.

• Ayew zwija się z bólu po "krzesełku" z Jurado. Hiszpan chciał podnieść przeciwnika, ale reprezentant Ghany nie pozwolił na to. Krótka przerwa w grze.

• Modou Barrow zastępuje Wayne'a Routledge'a.

• Czwarty strzał Jurado z 18 metrów mija prawy słupek bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Deeney wystartował jak z procy z pretensjami do arbitra, który dopatrzył się faulu Anglika. Michael Oliver pozostał niewzruszony.

• Fatalne dośrodkowanie Watsona z rzutu wolnego. Ostatecznie Łukasz Fabiański wznawia grę od bramki.

• Kolejne przewinienie Leona Brittona już skutkowało żółtą kartką

• Jurado faulowany przez Brittona w środku pola. To przewinienie nie spodobało się Hiszpanowi.

• Cork strzela z woleja daleko obok bramki Gomesa.

• Atak "Szerszeni" od drugiej niemal od początku drugiej połowy! Swansea z problemami odpierają ataki beniaminka. Z minuty na minute robi się coraz cieplej w okolicach pola karnego bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Walka bark w bark Deeneya z Williamsem. Zdaniem liniowego przewinił napastnik Watfordu.

• Routledge ruszył co sił w nogach! Przedarł się prawą stroną w pole karne, po czym zagrał przed bramkę do Ayew lekko nie w tempo, za plecy kolegi z drużyny!

• Capoue wdał się w pojedynek na lewej stronie z dwoma zawodnikami Swansea. Siła złego na jednego zadziała na Francuza, który stracił piłkę.

• Britos wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Watsona z rzutu wolnego! Piłka po strzale głową Urugwajczyka wylądowała na górnej siatce bramki Łukasza Fabiańskiego!

• Trzecia próba Jurado. Był bliżej niż dalej w porównaniu z poprzednią próbą. Uderzył technicznie z 20 metrów kilka metrów obok bramki.

• Fernandez na raty wybija piłkę spod nóg Deeneya. Aut dla gości na wysokości pola karnego Swansea. Koledzy Łukasza Fabiańskiego poradzili sobie w tej sytuacji bez wysiłku.

• Britton wybija piłkę w stronę połowy gości. Tam opanował ją Routledge, który był na spalonym.

• Jurado huknął z dystansu... postraszyć gołębie na stadionie. Wśród kibiców "Łabędzi" zdało się słyszeć ironiczną reakcję. Łukasz Fabiański od bramki.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy na Liberty Stadium na ostatnie spotkanie 22. kolejki Premier League, w którym Swansea prowadzi z Watfordem po golu Williamsa. Walijczyk przy aplauzie również jest gotowy do gry.

• Co prawda przewaga gospodarzy nie była nadzwyczajna, to jednak kilka okazji wystarczyło, by jedną z nich zamienić na bramkę. Przebitkę wygrał Williams, który zagrał na prawą stronę pola karnego do Ki. Ten dośrodkował i Walijczyk strzałem głową dał Swansea prowadzenie.

Goście zmusili Łukasza Fabiańskiego tylko raz po strzale Jurado zza pola karnego. Polski bramkarz spisał się bez zarzutu.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się za kilkanaście minut.

• Nieco dłużej niż dodatkową minutę potrwała pierwsza połowa. Swansea prowadzi z Watfordem po bramce Williamsa w 27. minucie.

• Kapitan "Łabędzi" opuszcza murawę w asyście medyków. Co ważne, o własnych siłach, ale lekko utykał.

• Williams nie podnosi się z murawy. W jednej z walk doznał urazu kolana i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Michael Oliver dolicza jedną minutę.

• Łukasz Fabiański bez trudu broni strzał Jurado z dystansu. Piłka leciała w sam środek bramki czy polski bramkarz miał ułatwione zadanie.

• Williams bezpardonowo w stylu kung-fu wygarnął piłkę sprzed nosa Ighalo. Sędzia potraktował to zagranie jako kwalifikujące się na podyktowanie rzutu wolnego. Jednak do bramki Swansea ponad 30 metrów.

• Strzał Brittona z 18 metrów zablokowany. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym Gomesa, ale dużo szczęścia w swojej interwencji miał brazylijski bramkarz.

• Deeney strzela z woleja z kilkunastu metrów nad poprzeczką. Chwilę wcześniej wygrał pojedynek główkowy z Fernandezem. Łukasz Fabiański od bramki.

• Strata Ki przed własnym polem karnym i kontra Watfordu została w porę przerwana. Jeszcze jedna próba zastopowana przez Williamsa. Pierwszy rzut rożny dla "Szerszeni". Bez zagrożenia.

• Cork popędził środkiem i chciał zagrać w pole karne do Ayew, ale ten nie ruszył za akcją. Akcja spaliła na panewce.

• Ki strzela zza pola karnego wysoko nad bramką gości. Gomes z "piątki".

• Deeney wrócił się we własne pole karne ze względu na rzut wolny dla gospodarzy. To była dobra decyzja - wybił piłkę po zgraniu Sigurdssona.

• Piłka w siatce Gomesa. Radość kibiców na Liberty Stadium nie trwała długo - sędzia nie uznał gola.

• Allan Nyom skosił Taylora jak trawę na wiosnę. Rzut wolny dla gospodarzy - do bramki Gomesa jest ok. 27 metrów.

• Ashley Williams daje "Łabędziom" prowadzenie

• Gospodarze idą za ciosem. Zyskali czwarty korner. Bez zagrożenia. Przy drugim polu karnym piłka trafiła w rękę Naghtona, ale sędzia tego nie zauważył.

• Ki opanował piłkę na prawej stornie pola karnego i dośrodkował na 7. metr. Tam nabiegł Williams, który strzałem głową pokonał Gomesa!

• GOOL, ASHLEY WILLIAMS!!!

• Taylor zagrywa z lewej flanki w pole karne do wbiegającego Sigurdssona. Połapał się w tym Ake, ale nie opanował piłki na murawie - ta wyszła na rzut rożny.

• Piłkarze Swansea posyłają prostopadłe podania w pole karne Watfordu, ale wybijają ją obrońcy gości. Po chwili jednak Ayew strzela płasko z linii 16. metra zbyt słabo by pokonać Gomesa.

• Jose Jurado przerwał kontrę gospodarzy faulem w środku pola. Żółta kartka na koncie Hiszpana.

• Deeney ograł na prawej stronie Taylora i dośrodkował na wbiegającego Ighalo. Nigeryjczykowi brakowało kilku centymetrów by sięgnąć piłkę!

• Cork fauluje Watsona na lewej stronie boiska, przy narożniku pola karnego bramki Łukasza Fabiańskiego. Centra zawodnika Watfordu ledwie minęła mur "Łabędzi".

• Britton ruszył przebojem środkiem boiska. Nie zdołał uderzyć na bramkę przed rzucającym się Gomesem.

• Źle rozegrany stały fragment gry, po którym poszła kontra Watfordu! Deeney zagrał prostopadle do Iglalo. Skutecznie zatrzymał go Williams.

• Routledge dostał piłkę i od razu chciał wrzucić w pole karne. Na drodze stanął jednak Britos, a po chwili Urugwajczyk wybił piłkę poza linię końcową.

• Ayew nie poradził sobie Britosem, ale zyskał pierwszy w tym meczu rzut rożny. Szybko rozegrany i Sigurdsson na spalonym. Więcej ofsajdów gospodarzy niż strzałów.

• Nyom nie daje się ogrywać na swojej stronie. Najpierw powstrzymał Taylora, a po chwili Ayew.

• Ki strzela z pola karnego obok lewego słupka bramki Gomesa. Koreańczyk był na kilkumetrowym spalonym.

• Za mocne dośrodkowanie Routledge'a z prawej strony. Ayew z trudem opanował piłkę, lecz zdołał zyskać rzut z autu na wysokości "szesnastki" gości.

• Goście trochę uspokoili grę. Ataki Swansea nie były straszne. Deeney podaje do Ighalo w pole karne gospodarzy. Williams uprzedził Nigeryjczyka.

• Na prawej obronie gra Naughton, który otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Tottenhamem. Miał być zawieszony, ale kara została anulowana na skutek odwołania "Łabędzi".

• Cork dostał piłkę na 25. metrze. Ograł "na zamach" Britosa i uderzył na wiwat. Gomes z "piątki".

• Ayew centruje w pole karne z lewej flanki. Cathcart uprzedził jednak Sigurdssona na bliższym słupku.

• Atak pozycyjny gospodarzy i błyskawiczne przyspieszenie, po którym Gomes broni z najwyższym trudem strzał Routledge'a! Anglik był jednak na spalonym!

• Taylor przedzierał się lewą stroną. Nyom nie miał problemu by powstrzymać Walijczyka przy chorągiewce.

• "Szerszenie" zaczęły ze środka! Od razu okazję miał Ighalo (najlepszy zawodnik grudnia Premier League), ale został zablokowany na linii 16. metra.

• Obie "jedenastki" są już na murawie! "Łabędzie" na biało", goście na niebiesko.

• Jeżeli Swansea (19 pkt.) dzisiaj wygra, to zamieni się miejscami z Newcastle (siedemnaste miejsce, 21 pkt.) i "wypłynie" z czerwonej strefy.

Natomiast komplet punktów pozwoli "Szerszeniom" awans z 12. lokaty (29 "oczek") na ósmą.

Obie strony mają więc o co grać.

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Kto dzisiaj wygra?

• Niedawno przyjezdni poinformowali, że wzmocnili swój atak nowym zawodnikiem. Nowym "Szerszeniem" został Marokańczyk Nordin Amrabat, który ostatnio grał w Maladze.

Marokańczyk prawdopodobnie zadebiutuje w weekend przeciwko Newcastle.

• Jednak biorąc pod lupę 5 ostatnich ligowych starć (w tym 4 z Championship), to statystyki są po stronie dzisiejszych gospodarzy. Wygrali bowiem 2 mecze, tyle samo razy nie było rozstrzygnięcia i Watford wygrał jedyny, wcześniej wspomniany mecz.

• Z racji awansu "Szerszeni" do Premier League w tym sezonie, historia bezpośrednich starć na najwyższym poziomie w Anglii jest dość uboga. Niemniej we wrześniu ubiegłego roku Wafford wygrał po bramce Ighalo. Gościom nie udało się wtedy wykorzystać przewagi jednego zawodnika - w 64. minucie czerwoną kartkę otrzymał Behrami.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Michael Oliver
      • liniowi: Stephen Child, Jake Collin
      • sędzia techniczny: Neil Swarbrick
    • Rezerwowi Swansea i Watfordu na dzisiejsze spotkanie

• Alan Curtis zapowiada powrót Swansea na właściwe tory

• Z kolei dwunasty w tabeli Watford zamierza przełamać serię 4 ostatnich ligowych spotkań bez zwycięstwa. W tych meczach (przeciwko Chelsea, Tottenhamowi, Manchesterowi City i Southampton) zdobyli zaledwie jeden punkt w meczu z "The Blues".

• Przed tym spotkaniem "Łabędzie" stawiają sobie cel "odpłynięcia" z czerwonej strefy. Zajmują 18. lokatę z powodu zwycięstwa Newcastle nad West Hamem (2:1). W osiągnięciu celu ma pomóc włoski szkoleniowiec Francesco Guidolin, który został trenerem Swansea... blisko 3 godziny temu. Pomagać ma mu Alan Curtis.

• Relację poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z ostatniego spotkania 22. kolejki Premier League, w którym Swansea z Łukaszem Fabiańskim w składzie zmierzy się z ekipą Watford.