Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sweetdeal. Promocje na wyciągnięcie ręki

Natalia Kwapisz-Daszczyńska [email protected] (nk) tel. 58 848 81 00 Fot. sxc.hu
Do korzysania z promocji w sweetdeal wystarczy komputer z internetem.
Do korzysania z promocji w sweetdeal wystarczy komputer z internetem.
Jeśli chcesz oszczędzać na zakupach ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Dzięki nowemu serwisowi sweetdeal możesz zrobić zakupy grupowe za połowę ceny.

Portal zakupów grupowych został stworzony przez internautów pod wpływem starej, kupieckiej zasady: kto kupuje więcej, może liczyć na rabat. Idea jest bardzo prosta. Grupa klientów, zamawiając razem np. kilkanaście wizyt w salonie kosmetycznym ma większą siłę przebicia niż jeden klient. Mogą więc oczekiwać, że właściciel salonu zaoferuje im duży rabat. Wszak zgodnie z kolejną starą kupiecką zasadą: zyski wyrabia się obrotem, a nie pojedynczymi sprzedażami.

Nie łatwo jest jednak zorganizować taką grupę. Ale ten problem rozwiązał internet. W Polsce powstało kilka serwisów, które miały pomóc w grupowaniu chętnych. Do tej pory skorzystać z nich mogli głównie mieszkańcy stolicy i innych dużych miast. Teraz, dzięki www.sweetdeal.pl najlepsze promocje w mieście są dostępne także dla mieszkańców Szczecina, Koszalina, a wkrótce także dla słupszczan.

Jak to działa?

Codziennie na stronie www.sweetdeal.pl pojawiają się superokazje, np. zabieg kosmetyczny w ekskluzywnym salonie piękności w twoim mieście, który dzięki sweetdeal kupisz za połowę ceny. Wystarczy wejść na stronę, zarejestrować się w serwisie, wybrać ofertę, zapłacić i wydrukować kupon rabatowy. Co ważne, rejestracja w serwisie jest darmowa - internauci nie płacą za korzystanie z serwisu i oferowanych zniżek. Podają tylko adres mailowy, na który otrzymują kolejne powiadomienia o nowościach.

Każda oferta jest szeroko opisana. Użytkownik otrzymuje informacje o miejscu, czasie wykorzystania kuponu oraz ewentualnych warunkach dodatkowych (np. kupon do restauracji może nie obejmować wybranych dań, bądź napojów).

Na bieżąco jest również odmierzany czas do zamknięcia oferty, bo każda promocja jest aktywna tylko przez 24 godziny.

Jedynym warunkiem uzyskania zniżki jest zebranie się określonej liczby użytkowników zainteresowanych ofertą. Dlatego w interesie użytkowników serwisu jest dzielenie się informacjami o ofertach ze znajomymi. Kiedy zbierze się minimalna liczba osób, transakcja dochodzi do skutku. Tyle formalności. Reszta to już sama przyjemność - np. wspaniały zabieg w salonie spa.

Jak to robią inni.

Kolebką zakupów grupowych są - jak można się domyślać - Stany Zjednoczone. Pierwsze serwisy tego typu pojawiły się tam już w latach dziewięćdziesiątych. Jednak przełomowy na rynku zakupów grupowych okazał się portal Groupon.com, uruchomiony w USA w 2008 roku.

Portal deklaruje, że grupuje pięć milionów potencjalnych klientów, do których codziennie wysyłane są e-mailowe powiadomienia o nowych ofertach. Zgodnie z prognozami, w 2010 roku obroty ze sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem serwisu powinny wynieść 100 mln dolarów.

Zakupy grupowe - najczęściej zadawane pytania

Co to są zakupy grupowe? Zakupy grupowe umożliwiają kupowanie wybranych produktów lub usług po promocyjnej cenie. Jedyny warunek jest taki, że musi się zebrać odpowiednia liczba chętnych (grupa).

Czy to znaczy, że muszę zaktywizować swoich znajomych, żeby móc dokonać zakupów grupowych? Nie ma takiego obowiązku. Wyrażając chęć skorzystania z jakiejś oferty przystępujemy do grupy osób, które także chcą kupić dany produkt lub usługę. Grupujemy się niezależnie za pośrednictwem serwisu. Choć oczywiście nie zaszkodzi poinformować o ofercie znajomych. Wtedy mamy większe szanse, że zbierze się wymagana liczba osób i transakcja dojdzie do skutku.

Na jakie zniżki mogę liczyć na sweetdeal? Od około 50 do 70 procent.

A co mogę kupić za pośrednictwem sweetdeal? Najczęściej są to oferty usług ze świata rozrywki, takich jak oferty salonów spa czy lokali gastronomicznych.

Jak często pojawiają się nowe oferty? Codziennie.

Czy jeśli kupiłem jakąś usługę ze zniżką, ale zmieniłem zdanie, mogę się jeszcze wycofać? Tak, zgodnie z prawem mamy 10 dni na odstąpienie od umowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza