Świątek pokonała triumfatorkę Wimbledonu! Melduje się w półfinale w Cincinnati

Filip Bares
Filip Bares
Sylwia Dabrowa
Iga Świątek (1.) pokonała w piątek triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu Marketę Voudrousovą (10.) 7:6 (7-3), 6:1 w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka jeszcze czeka na swoją rywalkę w półfinale.

W czwartek Świątek pokonała Chinkę Qinwen Zheng 3:6, 6:1, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Cincinnati.

Vondrousova niestraszna Idze

Piątkowy mecz nie był dla Igi taki łatwy. Przy stanie 2:2 Vondrousova wygrała trzy piłki z rzędu przy podaniu Polki i ją przełamała. Czeszka prowadziła już 5:3, ale liderka światowego rankingu nie dała za wygraną. Świątek najpierw obroniła swój serwis, a przy 4:5 i podaniu rywalki wygrała gema do zera!

Niestety nie była to ostatnia przeszkoda. Po wyczerpującym comebacku Vondrousova kontratakowała i ponownie przełamała Polkę. Świątek ponownie udało się odrobić straty, a w tie-breaku nie pozostawiła złudzeń. Wygrała go 7-3 dzięki świetnemu serwisowi i seta 7:6.

W drugiej partii wszyscy spodziewali się równie emocjonującej bitwy, ale Vondrousova "nie dojechała". Czeszka wyglądała na zdemotywowaną porażką w pierwszym secie i nie była już w stanie powalczyć w tym meczu. Świątek wygrała drugą odsłonę 6:1 i awansowała do półfinału turnieju.

Czas na półfinał

W nim Polka zmierzy się z wygraną z włosko-amerykańskiego duetu - Jasmine Paolini lub Corri "Coco" Gauff.

Jak poinformowano na stronie światowej federacji, Świątek w piątek wygrała 61. mecz w turnieju WTA 1000. Przegrała 17 spotkań, co daje jej współczynnik zwycięstw w wysokości 78,2 proc. Wyższy w tej prestiżowej serii ma tylko słynna Amerykanka Serena Williams - 84,1 proc.