Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku (zdjęcia)

  Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku (zdjęcia)

  Katarzyna Sowińska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku.

  Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku. ©Krzysztof Piotrkowski

  Podaj Łapę - pod takim hasłem odbywał się festyn w schronisku dla zwierząt przy ul. Portowej. Okazją był Światowy Dnia Zwierząt. W progi placówki zawitały licznie słupskie przedszkolaki i uczniowie.
  Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku.

  Światowy Dzień Zwierząt w Słupsku. ©Krzysztof Piotrkowski


  Organizatorem spotkania było Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals, które zarządza słupskim schroniskiem. Na gości czekały konkursy, zabawy, krzyżówki - wszystkie dotyczące zwierzaków. Goście posłuchać mogli również historii zwierząt, które trafiły do schroniska.

  - Chcemy uwrażliwiać dzieci na potrzeby zwierząt - powiedziała Katarzyna Rosińska, kierownik schroniska. - Zależało nam na pokazaniu schroniska i naszych zwierząt i na uświadomieniu, że zwierzak to nie zabawka. Często rodzice ulegają prośbą dzieci o pieska czy kotka, pod wpływem impulsu sprawiają sobie zwierzę, nie biorąc pod uwagę tego, że wiąże się to z wielką odpowiedzialnością.

  W schronisku przebywa aktualnie 120 psów i 100 kotów. Akcja przyniosła również efekt w postaci kilkudziesięciu kilogramów karmy, przyniesionej przez uczestników imprezy.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo