Święto ulicy Marynarki Polskiej na koniec sezonu w Ustce

  Święto ulicy Marynarki Polskiej na koniec sezonu w Ustce

  Daniel Klusek daniel.klusek@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Święto ulicy Marynarki Polskiej na koniec sezonu w Ustce
  Święto ulicy Marynarki Polskiej odbędzie się w sobotę w Ustce. Na głównej ulicy miasta będzie muzycznie, tanecznie, a może i rekordowo
  Święto ulicy Marynarki Polskiej na koniec sezonu w Ustce
  Święto ulicy Marynarki Polskiej to wydarzenie, która zamknie letnie imprezy w Ustce. W trakcie tego wydarzenia mieszkańcy, ale również goście z regionu i turyści, po raz pierwszy będą mogli wspólnie pobić rekord w liczbie osób tańczących jednocześnie zumbę na ulicy. Będzie też okazja wykazać się zdolnościami projektowymi, biorąc udział w konkursie na „Najpiękniejszą Marynarkę”.

  Zabawę o godz. 16 rozpocznie przemarsz i koncert Usteckiej Orkiestry Dętej.
  Następnie na scenie na ul. Marynarki Polskiej wystąpi grupa tanecznej Studio Balans ze Słupska. O godz. 16.40 rozpoczną się przygotowania do bicia rekordu w tańczeniu zumby. Rekordowe tańce rozpoczną się o godz. 17. Po tym ponownie zatańczy grupa Studio Balans. Będą też: Usteckie Podwórko (gry i zabawy naszych dziadków), wystawa malarska Elżbiety Kulki oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych.

  O godz. 18 na scenie rozpocznie się część muzyczna. Na początek zaśpiewa Ewelina Bogucka, mieszkanka Ustki, która wystąpiła z sukcesami w VII edycji muzycznego show „The Voice of Poland”. O godz. 19 zagra zespół Mitra. To gdyński zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.

  Na finał, ok. godz. 20.30 zagra zespół Zouzy. W jego skład którego wchodzą cztery instrumentalistki oraz wokalistka Sabina Nycek, znana z brawurowego występu w VI edycji programu „The Voice of Poland”. Inspiracją dla zespołu były lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z po powym charakterem tworzą nową jakość. W maju ukazał się pierwszy singiel grupy zwiastujący debiutancką płytę. Impreza finansowana jest z Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka.  ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczął się Columbus Festiwal Wiatru w Ustce

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.