Sylwestrowa noc z Cyganami lub w Ustce z DJ-ami

  Sylwestrowa noc z Cyganami lub w Ustce z DJ-ami

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Sylwestrowa noc z Cyganami lub w Ustce z DJ-ami
  Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić noc sylwestrową, możesz skorzystać z propozycji wspólnego świętowania w Słupsku lub w Ustce.
  Sylwestrowa noc z Cyganami lub w Ustce z DJ-ami

  Sonda

  Czy będziesz świętował Sylwestra na Placu Zwycięstwa w Słupsku?

  W Słupsku po cygańsku  W sylwestrową noc słupszczanie bawić się będą pod ratuszem w rytmie muzyki cygańskiej. Oprawę muzyczną zapewni Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma, Anna Żebrowska i Warsaw Balkan Madness. Organizatorzy zapewniają mnóstwo energetycznej muzyki, dobrej zabawy oraz pokaz fajerwerków. Zabierzcie rodzinę, znajomych oraz dobre humory i wspólnie przywitajmy Nowy Rok 2019.
  Bogdan Trojanek urodził się 1 kwietnia 1966 w Sławnie. Jest liderem i założycielem zespołu Terne Roma (Młodzi Cyganie). To romski piosenkarz, autor tekstów, muzyki, prezes Królewskiej Fundacji Romów założonej przez cygańskiego króla Henryka „Nudzia” Kozłowskiego, znany również jako Biały Cygan. 10 lutego 2015 roku Bogdan Trojanek został powołany na reprezentanta Romów przez Ewę Kopacz w komisji wspólnej do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

  Dzięki swojej działalności i zasługom na rzecz potrzebujących otrzymał wiele odznaczeń. Jednym z nich jest Order Uśmiechu. Trojanek jest jedynym Romem na świecie, któremu przyznano ten order. Kolejnymi było otrzymanie: Srebrnego Krzyża Zasługi z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wyróżnienie za propagowanie humanitarnego traktowania zwierząt oraz tytuł i statuetka „Człowiek otwartego serca”. Zespół Terne Roma (z romskiego: Młodzi Cyganie) składa się z 11 osób, a większość pochodzi z rodziny Trojanków. Zespół ma na swoim koncie dziewięć płyt. W 2000 roku podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku zespół Terne Roma otrzymał wszystkie możliwe nagrody (nagroda publiczności, nagroda telewidzów). To wydarzenie było przełomem w karierze zespołu. Kolejną artystką, którą zobaczymy na słupskiej scenie, jest Anna Żebrowska.

  Podczas koncertu zaśpiewa piosenki z repertuaru grupy ABBA oraz Anny Jantar. Zapowiada się wspaniała zabawa w rytmie znanych przebojów. Jej występ rozpocznie się około godz. 23. Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość, która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko- słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek.

  Szybkie partie trąbek i innych dęciaków skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne, jak i wizualne. Impreza w Słupsku rozpocznie się w poniedziałek, 31 grudnia, o godz. 22. Wstęp na imprezę jest wolny.

  W Ustce z DJ-ami  Wspólną zabawę sylwestrową dla mieszkańców miasta zaplanował także Urząd Miejski w Ustce. Zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godz. 21 na Promenadzie Nadmorskiej. Na początku o oprawę muzyczną zadba DJ Floor oraz DJ Pit Tween. O godz. 23 na scenę wejdzie zespół Specyficzni, który grać będzie przez godzinę. O północy zaplanowano pokaz fajerwerków, który nad morzem zawsze wygląda zjawiskowo. Po wspólnych życzeniach na scenę powrócą didżeje, którzy bawić będą publiczność w rytmie muzyki disco, electro i house. Magdalena Olechnowicz

  ZOBACZ TAKŻE: Noworoczna impreza na placu przed ratuszem. Słupsk powitał nowy rok
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (124)

  Gość

  czarna pantera

  czarna pantera

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (124) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone