Szachy. Dziesięciu graczy zagra w finale Grand Prix Słupska

Tradycyjnie już w słupskiej świetlicy Polskiego Związku Niewidomych rozegrano dziesiąty turniej szachowy P-15 w ramach IX Grand Prix Słupska.

Tym razem do rywalizacji przystąpiło piętnastu zawodników. W najwyższej dyspozycji był Michał Gulbiński (Słupsk). Ten szachista ugrał 7,5 pkt. Tym samym został zwycięzcą. Za Gulbińskim na drugim miejscu uplasował się Dymitry Pylyp (Słupsk) - 7 pkt. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Damian Wenelski (Malechowo) - 6,5 pkt.

Na kolejnych miejscach poza podium uplasowali się: 4. Dawid Jaroszewicz (Słupsk) - 6,5 pkt, 5. Michał Nisztuk (Słupsk) - 5 pkt. Był to ostatni turniej przed wielkim finałem. Do niego zakwalifikowało się dziesięciu najlepszych szachistów. W tym gronie znaleźli się: Zbigniew Mielczarski (Sławno), D. Jaroszewicz, Jarosław Borowski (Słupsk), Dimitry Aniskiewicz (Ustka), D. Wenelski, D. Pylyp, Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska), Tadeusz Dubel (Słupsk), M. Gulbiński, Aleksander Marczak (Koszalin).

Rezerwowymi graczami zostali: Andrzej Szramowiak (Słupsk), Jerzy Jaroszewicz (Słupsk), M. Nisztuk. Turniej finałowy odbędzie się 28 listopada (niedziela) o godz. 10. We wszystkich turniejach nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji na 64 polach czuwał sędzia główny ze Słupska, a był nim Brunon Studziński. IX Grand Prix Słupska realizowany jest w ramach projektu "Organizacja imprez miejskich w szachach i warcabach 2021" dofinansowanego ze środków miasta Słupska. Za organizację tej cyklicznej imprezy szachowej odpowiedzialny jest Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk.