Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szansa na pracę dla niepełnosprawnych w regionie słupskim

Monika Zacharzewska [email protected]
Beneficjenci przejdą m.in. szkolenie w zakresie wykorzystania komputerów do pozyskiwania informacji.
Beneficjenci przejdą m.in. szkolenie w zakresie wykorzystania komputerów do pozyskiwania informacji. Kamil Nagórek
Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku od przyszłego miesiąca rozpoczyna realizację nowego programu aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych niepełnosprawnych osób ze Słupska i okolic. Projekt będzie odbywał się pod hasłem "My też chcemy pracować - aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych" i będzie realizowany od początku sierpnia tego roku do końca września 2013 roku. Jest adresowany do osób niepełnosprawnych mieszkający w Słupsku i w powiecie słupskim.

- Ma być dla nich szansą powrotu na rynek pracy - mówi Monika Walczyk, koordynatorka programu w Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku.
Projekt adresowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia (zarówno zarejestrowanych, jak i nie zarejestrowanych jako bezrobotne w urzędzie pracy) ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Obejmie on 15 osób, w tym osiem kobiet i siedmiu mężczyzn.

- Nie zaznaczamy czy mają to być osoby z niepełnoprawnością fizyczną lub umysłową, ale trzeba mieć na uwadze, że powinni one być w stanie poradzić sobie w szkoleniu komputerowym i odbyć praktyki - zaznacza Monika Walczyk.

W trakcie 14 miesięcy trwania projektu beneficjenci wezmą udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Będą uczestniczyli w warsztatach psychologiczno-doradczych mających na celu doskonalenie umiejętności komunikacji, autoprezentacji i pracy zespołowej, podejmowania decyzji oraz negocjacji, a także uświadomienie kwestii równości kobiet i mężczyzn.

Przejdą też szkolenie z zakresu kompetencji informatycznych, aby nabyć nabycie podstawowe umiejętności w zakresie wykorzystania komputerów do pozyskiwania, oceny, przechowywania, wymiany informacji oraz porozumiewania się za pośrednictwem internetu, wykorzystywania tych informacji w codziennym życiu osobistym, społecznym, zawodowym.

Każdy z 15 beneficjentów projektu przejdzie szkolenie zawodowe zgodnie z określonymi predyspozycjami i z aktualną potrzebą rynku pracy.

PARR przez cały czas trwania projektu będzie prowadził rozmowy z pracodawcami w celu zdiagnozowani ich potrzeb i możliwości przyjęcia na staż i praktykę.
Udział w programie zakończą sześciomiesięczny staż lub praktyka zawodowa. - Zakład pracy dobierany będzie pod konkretne umiejętności i predyspozycje beneficjenta - dodaje Monika Walczyk.

Rekrutacja do programu rozpocznie się 1 sierpnia.

Kontakt dla zainteresowanych
Monika Walczyk, tel.: 59 841 28 92, [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza