Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szansa na pracę w Lęborku. Pierwsi inwestorzy w strefie ekonomicznej

Wojciech Frelichowski [email protected]
Szansa na pracę w Lęborku. Pierwsi inwestorzy w strefie ekonomicznejZezwolenia inwestorom wręczali (od lewej): Witold Namyślak, burmistrz Lęborka, i Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Szansa na pracę w Lęborku. Pierwsi inwestorzy w strefie ekonomicznejZezwolenia inwestorom wręczali (od lewej): Witold Namyślak, burmistrz Lęborka, i Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. UM Lębork
W Podstrefie Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęli działalność pierwsi inwestorzy. Właśnie odebrali zezwolenia.

Firmy otrzymały zezwolenia w wyniku przetargu, który został rozstrzygnięty 31 marca br. Zezwolenia otrzymali polscy przedsiębiorcy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AMG (branża metalowa), AJ FOOD (usługi logistyczne) oraz Grupa Sportex S.C. Tomasz Mechliński, Krzysztof Wojciechowicz, Łukasz Mechliński (branża metalowa). 

  - Do stworzenia w Lęborku atrakcyjnej oferty dla inwestorów kluczowym były dwa czynniki. Pierwszym z nich było objęcie tych terenów statusem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i związane z tym możliwości zwolnień podatkowych. Natomiast drugim czynnikiem były podjęte przez nas działania w celu uzbrojenia tego obszaru w media techniczne i budowa drogi - podkreśla Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. 

Przedsiębiorcy zadeklarowali zatrudnienie na terenie Strefy blisko 230 osób, w tym utworzenie 38 nowych miejsc pracy. Łączna wartość inwestycji planowanych do realizacji w Strefie wyniesie 35 mln zł. Są to pierwsze planowane inwestycje w tej podstrefie, która została utworzona w styczniu 2015 roku. 

- Teren inwestycyjny w Lęborku przez trzy lata był objęty tak zwanym Patronatem Strefy. Po wybudowaniu przez miasto Lębork infrastruktury technicznej przeprowadziliśmy procedurę włączenia go w granice Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teren w przeciągu roku czasu od włączenia go do strefy, zyskał zainteresowanie inwestorów. Inwestorzy poszukują terenów dobrze skomunikowanych, wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych oraz przygotowanych infrastrukturalnie do szybkiej realizacji inwestycji - mówi Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, która zarządza Słupską SSE. 

Podstrefa Lębork o powierzchni 18,8 hektara powstała na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów w styczniu 2015 roku. Obecnie na terenie tej podstrefy w ofercie dla inwestorów pozostało 10 hektarów gruntów strefowych. Tereny SSE w Lęborku położone są w południowej części miasta, na terenie osiedla Lębork-Wschód, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 6 Szczecin-Gdańsk. Obszar ten podzialono na osiem działek. 

Według szacunków w perspektywie kilku najbliższych lat w Podstrefie Lębork SSE powinno powstać 1816 nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych na poziomie 636,70 mln zł. W otoczeniu strefy, w wyniku potencjalnej kooperacji, może dojść do utworzenia 363 etatów.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza