Szansa Słupi "odpłynęła"

(fen)
PIŁKA RĘCZNA - I liga grupa A kobiet

Wczoraj w Słupsku doszło do meczu na szczycie w I lidze grupy A w piłce ręcznej kobiet, w którym miejscowa Słupia podejmowała MKS Zgierz. Słupszczanki nie dały rady aktualnemu liderowi i przegrały 28:30 (12:12). Początek spotkania był nerwowy z obu stron. Najpierw słupska szczypiornistka Anita Augustyniak nie wykorzystała rzutu karnego. W chwilę potem przyjezdna zawodniczka Sylwia Bagińska też nie potrafiła wykorzystać karnego. Pierwsze opanowały się jednak gospodynie i w 5 minucie prowadziły 4:1. Mimo niekorzystnego wyniku MKS starał się uporządkować grę i to mu się udało. Nie do zatrzymania była leworęczna Beata Kicińska (w całym meczu zdobyła 9 bramek). To właśnie głównie dzięki tej zawodniczce przyjezdna ekipa złapała "wiatr w żagle" i po kwadransie walki "odskoczyła" na 8:5. Do końca I połowy słupszczanki goniły rywalki i doprowadziły do remisu 12:12.
Zaraz po przerwie inicjatywę przejęła Słupia. Szczególnie po 45 minutach gry były realne szanse na sukces słupszczanek, które prowadziły różnicą czterech goli 23:19. Od tego stanu miejscowe szczypiornistki zaczęły popełniać proste, wręcz szkolne błędy w ataku oraz w obronie. Ambitne zawodniczki ze Zgierza nie dawały za wygraną i w 55 minucie za sprawą skrzydłowej Moniki Naumiec na tablicy świetlnej pojawił się rezultat remisowy 27:27.
Końcowe pięć minut było bardzo emocjonujące. Więcej "zimnej krwi" zachowały zgierzanki. Zdobyły trzy bramki, a gospodynie odpowiedziały tylko jednym golem. Ostatnia syrena została przyjęta z wielką ulgą przez MKS. Zawodniczki ze Zgierza odtańczyły taniec radości, a smutne słupszczanki udały się do szatni. Słupia w tym meczu zanotowała dużo strat piłek, a przy tym grała chaotycznie. W dodatku od 51 minuty nie mogła już występować Marta Sokołowska, która ukarana został czerwoną kartką za ostrą grę. Jednym słowem szkoda straconej okazji na powrót Słupi na fotel lidera. Dla słupskiej drużyny gole zdobyły: Paulina Muchocka - 7 (4 z rzutów karnych), Paulina Wasak - 7, Sokołowska - 5, Agnieszka Łazańska - 4 (2 z rzutów karnych), Augustyniak - 3 (1 z rzutu karnego), Edyta Chudzik - 2. Grały jeszcze: Adriana Chudzik, Anna Myślińska i Anna Pniewska. W bramce na zmiany broniły: Katarzyna Kiliszewska i Milena Miller.
Komplet wyników meczów w 7. kolejce: Ochota Warszawa - AZS AWF Wrocław 16:30 (10:13), AZS Politechnika Koszalińska - Sparta Gubin 26:24 (12:9), Słupia Słupsk - MKS Zgierz 28:30 (12:12). Pauzował Sokół Żary.