Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szara chmura nad Słupskiem. Takim powietrzem oddychamy?

red
- Czy takim powietrzem oddychamy w Słupsku? Zapytał o to nasz Internauta, który przysłał do naszej redakcji zdjęcia wykonane dziś rano (środa 28.11.2018) w Słupsku. Na zdjęciach widać unoszącą się nad miastem szarą chmurę. Przypomnijmy, że Urząd miasta rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę, montaż i obsługę pięciu urządzeń do pomiaru jakości powietrza. Informacje zbierane przez aparaturę będą wizualizowane i pojawią się na kolorowym LED-owym telebimie o przekątnej 100 cali, który stanąć ma przy pomniku H. Sienkiewicza. Koszt to lekko ponad 66 tysięcy złotych. Dane świadczące o jakości powietrza w Słupsku, które pojawią się na telebimie obok temperatury i ciśnienia, to wartość pyłów PM10 i PM2,5. Pierwszy to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 mikrometra. Występowanie PM10 wiąże się m.in. z procesami spalania paliw stałych i ciekłych. Z kolei PM2,5 to aerozole atmosferyczne, których średnica nie jest większa niż 2,5 mikrometra. Tego rodzaju pył uznawany jest za najgroźniejszy dla zdrowia człowieka. Może przedostać się do krwioobiegu.
- Czy takim powietrzem oddychamy w Słupsku? Zapytał o to nasz Internauta, który przysłał do naszej redakcji zdjęcia wykonane dziś rano (środa 28.11.2018) w Słupsku. Na zdjęciach widać unoszącą się nad miastem szarą chmurę. Przypomnijmy, że Urząd miasta rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę, montaż i obsługę pięciu urządzeń do pomiaru jakości powietrza. Informacje zbierane przez aparaturę będą wizualizowane i pojawią się na kolorowym LED-owym telebimie o przekątnej 100 cali, który stanąć ma przy pomniku H. Sienkiewicza. Koszt to lekko ponad 66 tysięcy złotych. Dane świadczące o jakości powietrza w Słupsku, które pojawią się na telebimie obok temperatury i ciśnienia, to wartość pyłów PM10 i PM2,5. Pierwszy to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 mikrometra. Występowanie PM10 wiąże się m.in. z procesami spalania paliw stałych i ciekłych. Z kolei PM2,5 to aerozole atmosferyczne, których średnica nie jest większa niż 2,5 mikrometra. Tego rodzaju pył uznawany jest za najgroźniejszy dla zdrowia człowieka. Może przedostać się do krwioobiegu. Internauta
- Czy takim powietrzem oddychamy w Słupsku? Zapytał o to nasz Internauta, który przysłał do naszej redakcji zdjęcia wykonane dziś rano (środa 28.11.2018) w Słupsku. Na zdjęciach widać unoszącą się nad miastem szarą chmurę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza