BTC Sp. z o.o., należąca do Klastra ICT Pomorze Zachodnie utworzonego z inicjatywy Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, znalazła się na liście 50 najszybciej rozwijających się firm Europy Centralnej w rankingu Deloitte Technology Fast 50. Firma BTC uplasowała się na 21 miejscu.

Ranking prezentuje firmy technologiczne działające w branży TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja), które mogą pochwalić się najszybszym wzrostem przychodów operacyjnych w Europie Centralnej.

W zestawieniu znalazło się 11 firm z Polski, które w ciągu ostatnich 5 lat osiągnęły trzycyfrowy lub większy wzrost tempa rozwoju.

 Zwycięzcą rankingu została polska firma Netmedia S.A.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia - skomentował Maciej Kaczyński, prezes BTC.- Byliśmy jednym z szesnastu debiutantów rankingu i znaleźliśmy się od razu na tak wysokiej pozycji. Wyróżnienie to potwierdzenie, że spółka dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję, że w kolejnych rankingach będziemy zajmować coraz lepsze lokaty.

 BTC to spółka konsultingowo-informatyczna

Nieprzerwanie od 2002 roku oferuje rozwiązania i usługi z zakresu zarządzania zasobami IT.

Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i rozwoju specjalistycznego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT z przeznaczeniem dla różnych sektorów gospodarki i administracji państwowej. Współpracuje z największymi na świecie producentami oprogramowania i sprzętu.

Posiada status Microsoft Gold Partner oraz Oracle Silver Partner. Współpracuje z firmą Intel jako Intel Software Partner oraz Citrix Systems. Jest czynnym uczestnikiem programów zarządzania oprogramowaniem (Software Assets Management). Posiada dwie spółki zależne: BTC Connect

i Mikroaudyt. Jest członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT).

 Nagrody, wyróżnienia

Firma ta może się poszczycić licznymi nagrodami i wyróżnieniami: Produkt roku 2008 dla systemu e-Audytor w Gospodarczym Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, główna nagroda w Konkursie Gospodarczym Prezydenta Miasta Szczecin za rok 2008 w kategorii "Mikroprzedsiębiorca", tytuł Zachodniopomorski Produkt 2010 w branży Informatyka dla systemu e-Audytor przyznany w konkursie pod patronatem ministra gospodarki i wojewody zachodniopomorskiego.