Szczyt Cyfrowy ONZ. Już w grudniu Katowice staną się centrum światowej dyskusji o przyszłości internetu

Materiał informacyjny Szczytu Cyfrowego ONZ
Udostępnij:
W dniach od 6 do 10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Konferencja odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na Śląsk przyjadą lub dołączą online eksperci i politycy z całego świata. Co ciekawe – w wydarzeniu będzie mógł wziąć udział także każdy zainteresowany. Wystarczy bezpłatna rejestracja. Szczyt Cyfrowy ONZ to doskonała okazja do dyskusji o innowacjach, nowych technologiach oraz przyszłości internetu.

Czym jest Szczyt Cyfrowy ONZ?

Szczyt Cyfrowy ONZ, inaczej IGF (Internet Governance Forum, czyli Światowe Forum Zarządzania Internetem), to inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych mająca na celu międzynarodowe spotkanie, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju i przyszłości internetu. W tym roku Polska, po raz pierwszy zostanie gospodarzem, 16. już edycji Szczytu. Wydarzenie odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Szczyt Cyfrowy to doskonała okazja do wymiany poglądów oraz podzielenia się doświadczeniami na temat zarządzania przestrzenią internetową. Gospodarzem IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem Internet United, co w polskim tłumaczeniu oznacza zjednoczony internet.

Organizacja tak prestiżowego wydarzenia to nie tylko wielki zaszczyt, ale też dowód na to, że Polska staje się coraz ważniejszym graczem w globalnych staraniach o wolny i niepodzielony internet. Do zobaczenia w Katowicach w grudniu 2021 roku! - Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Konferencja od lat gromadzi międzynarodowy zespół specjalistów, w tym między innymi: ministrów cyfryzacji z całego świata, ustawodawców, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki oraz reprezentantów organizacji pozarządowych. Wśród ekspertów 16. Szczytu IGF 2021 znajdą się m.in. António Guterres – pełniący funkcję sekretarza ONZ, Margrethe Vestager – wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej czy Liu Zhenmin – Podsekretarz Generalny ONZ ds. gospodarczych i społecznych. To właśnie oni z pomocą innych uczestników konferencji , podczas IGF2021 w Katowicach, podejmą wiele istotnych decyzji w kwestiach zarządzania oraz przyszłości internetu.

W Szczycie Cyfrowym ONZ mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane tematem zarządzania cyfrowym światem. IGF 2021 tworzy płaszczyznę dla osób chcących włączyć się w dyskusję na temat wolnego, niepodzielonego i otwartego internetu.

Polska centrum dyskusji o internecie – co czeka uczestników konferencji?

Ostatnie lata przeniosły ogromną część codziennego życia, usług, sektorów gospodarki, jak i komunikacji do internetu. Dialog dotyczący kwestii cyfrowych jest więc potrzebny bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Katowice, jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast w zakresie innowacji i biznesu, na pięć grudniowych dni zmienią się w centrum dyskusji o ewolucji internetu oraz budowaniu cyfrowej rzeczywistości. Główne obszary tematyczne będą dotyczyć integracji gospodarczej i społecznej w kontekście praw człowieka oraz uniwersalnego i powszechnego dostępu do internetu. Ponadto podczas 16. Szczytu Cyfrowego ONZ nie zabraknie dyskusji na temat:

  • nowych regulacji w strukturze rynku, danych i prawach konsumenta,
  • zrównoważonego rozwoju oraz zmian klimatycznych,
  • zarządzania internetem,
  • bezpieczeństwa w sieci.

Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach uczestnicy będą mieli okazje wziąć udział w ponad 300 różnych aktywnościach: panelach dyskusyjnych, sesjach networkingowych, debatach i warsztatach w obszarze rozwoju internetu. Odbędą się również sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych oraz sesja parlamentarna.

IGF2021 to także świetna okazja dla polskich firm z branży cyfrowej, aby włączyć się do globalnej dyskusji, zdobyć nowe doświadczenie oraz zaprezentować liczne sukcesy. Polskie marki rozumieją potrzebę wprowadzania innowacji oraz dynamicznego dostosowywania się do obowiązujących na światowej arenie trendów. Szczyt Cyfrowy ONZ stwarza przestrzeń do pokazania potencjału produktowo-usługowego krajowych firm na arenie międzynarodowej.

W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, podczas IGF2021 uczestnicy będą mogli poznać odpowiedzi na ważne pytania dotyczące: zmian, jakie wprowadzają narzędzia cyfrowe w codzienne życie, bezpieczeństwa nowoczesnej technologii oraz pomysłów na zarządzanie internetem w ujęciu gospodarczym i społecznym.

Potrzebujemy silnego, sprawnego i odpowiedzialnego Forum Zarządzania Internetem, będącego miejscem, w którym rządy, sektor prywatny, eksperci techniczni i społeczeństwo obywatelskie z całego świata spotykają się, dzielą pomysłami, dyskutują nad rozwiązaniami i uzgadniają wspólne standardy i zasady - António Guterres, Sekretarz Generalny ONZ

Organizatorzy Szczytu Cyfrowego ONZ nie zapomnieli również o tym, że przyszłością internetu jest młodzież. Podczas konferencji znajdzie się również przestrzeń przygotowana z myślą o nich. Młodzi ludzie z całego świata będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu towarzyszącym, czyli Młodzieżowym Szczycie IGF (Youth IGF).

Dołącz do dyskusji na temat innowacji i przyszłości internetu – jak wziąć udział w Szczycie Cyfrowym ONZ?

Chcesz być częścią najważniejszego wydarzenia dotyczącego internetu w tym roku? Udział w Światowym Forum Zarządzania internetem jest całkowicie bezpłatny, wystarczy jedynie zarejestrować się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej. Wystarczy kilka prostych kroków:

  • Krok 1. Wejdź na stronę internetową: https://www.gov.pl/igf2021 i kliknij w baner „Bezpłatna rejestracja na Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 Katowice”.
  • Krok 2. Wypełnij profil użytkownika. Uzupełnij podstawowe dane takie jak: imię, nazwisko, adres e-mail, kraj oraz informację czym się zajmujesz. Na podany adres e-mail otrzymasz link do strony, na której możesz nadać hasło.
  • Krok 3. Zarejestruj się. Zaznacz informacje dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnie w Katowicach. Dodatkową opcją będzie odznaczenie informacji dotyczącej chęci otrzymywania bieżących informacji o wydarzeniu. Rejestracja uprawnia Cię do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach przygotowanych w ramach Szczytu Cyfrowego 2021.

Gotowe! W grudniu spotkajmy się w Katowicach i wspólnie weźmy udział w międzynarodowej dyskusji o cyfrowej przyszłości świata.

Materiał oryginalny: Szczyt Cyfrowy ONZ. Już w grudniu Katowice staną się centrum światowej dyskusji o przyszłości internetu - Strefa Biznesu