Sześć złotych medali miasteckich zapaśników. Udany występ w Kartuzach (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów i Młodzików w zapasach. Rywalizowali także najmłodsi – w minizapasach. To było rozpoczęcie nowego sezonu. Udany występ zanotował ZKS Miastko. ZKS Zapasy Miastko

W zawodach wystartowało 116 zawodników z 10 klubów województwa pomorskiego i warmińsko - mazurskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wystawił bardzo silną ekipę składającą się z 10 zawodników.

Wygrywali zdecydowanie i przed czasem

Złoty medal w grupie wiekowej kadetów (do lat 17) wywalczył Alex Ruszczyk (79 kg). W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) złote medale zdobyli: Antoni Petrończak w wadze do 35 kg, Leon Rudnik (aktualny srebrny medalista MP Młodzików) w wadze do 38 kg, Sebastian Tandecki w wadze do 48 kg. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy zdecydowanie wygrali swoje walki finałowe, kładąc przeciwników na łopatki.

Srebrne medale wywalczyli: Antoni Synak w wadze do 41 kg, Dawid Zygmuntowicz w wadze do 52 kg.

W minizapasach trzy medale

W minizapasach (do lat 11) najlepsza okazała się Tola Rudnik, która w kategorii wagowej do 32 kg wywalczyła złoty medal. Natomiast Leon Brodziński zdobył złoty medal w wadze do 41 kg. W tej samej wadze srebrny medal wywalczył Olgierd Kowalewski. Ósme miejsce w wadze do 32 kg zajął Marek Kowalewski.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miasto zajął czwarte miejsce za ZKS Granicą Gdańsk, Cartusią Kartuzy i Moreną Żukowo.

- Pierwsze zawody w sezonie uważam za bardzo udane. Poziom był wysoki, a moi zawodnicy walczyli bardzo dobrze. Tola Rudnik, jak co roku, dzielnie rywalizowała z chłopcami, wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem – mówi Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników.

Sześć złotych medali miasteckich zapaśników. Udany występ w ...