Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła bez przemocy: nagroda dla uczennicy i nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 2

Krzysztof Piotrkowski
Kinga Majchrzak, szóstoklasistka wyrózniona w konkursie "Szkoła bez Przemocy"
Kinga Majchrzak, szóstoklasistka wyrózniona w konkursie "Szkoła bez Przemocy" Fot. Kamil Nagórek
Nauczycielka Anna Pietruszewska i uczennica Kinga Majchrzak z SP nr 2 za projekt "Poznajmy się lepiej" zostały nagrodzone w ogólnopolskiej kampanii Szkoła bez Przemocy. To jedyna słupska szkoła, ktora została wyrózniona.

Spośród prawie tysiąca nadesłanych projektów z całego kraju wybrano 80 najlepszych. Podczas uroczystej gali w Belwederze w Warszawie nagrody zwycięzcom wręczała Ewa Junczyk-Ziomecka, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki jako jedyna ze Słupska i jedna z trzech w województwie otrzymała pięć tysięcy złotych na realizację swojego projektu.

Projekt Anny Pietruszewskiej, nauczycielki sztuki i Kingi Majchrzak, uczennicy klasy VIa "Poznajmy się lepiej" zakłada współpracę uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej z nauczycielami i uczniami z gimnazjum. Wspólnie mają przygotowywać program artystyczny.

- Będzie to m.in. inscenizacja baśni Andersena pod tytułem "Imbryk" - mówi Kinga. - Razem z gimnazjalistami z różnych szkół należymy do koła artystycznego "Marzenie". W programie będzie przedstawienie teatralne połączone ze śpiewem i tańcem.

Kinga nie kryje, że cieszy się z nagrody. Do zespołu artystycznego należy już od sześciu lat. Nad projektem z nauczycielką pracowała kilka tygodni. Już rozpoczęły przygotowania do wystawienia przedstawienia.

Dzięki realizacji projektu uczniowie mają wykształcić w sobie umiejętność komunikacji interpersonalnej i poznać psychologiczne aspekty realizacji w grupie - czytamy w opisie projektu.

- To dla nas wielkie wyróżnienie - mówi Kazimierz Skiba, dyrektor szkoły. - Cieszymy się z tego i już przygotowujemy kolejne dwa projekty, w które zaangażowała się rada rodziców i samorząd uczniowski.

Łącznie Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej, sponsora kampanii przekazała szkołom, które zwyciężyły w programie grantowym 400 tysięcy złotych na realizację projektów. Celem programu jest aktywizacja społeczności szkolnych, które mają podejmować działania zmniejszające agresję i przemoc w szkołach. Autorem projektów mógł być: nauczyciel, rodzic, uczeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza