Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Kupiecka ze Szczecinka sprzedaje siedzibę

Rajmund Wełnic [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. sxc.hu
Rektor wyjaśnia, że WSK musi obniżyć koszty, bo sytuacja na rynku edukacyjnym do tego zmusza wszystkie szkoły wyższe.
Rektor wyjaśnia, że WSK musi obniżyć koszty, bo sytuacja na rynku edukacyjnym do tego zmusza wszystkie szkoły wyższe.
Wyższa Szkoła Kupiecka z Łodzi sprzedaje siedzibę swojego zamiejscowego wydziału w Szczecinku. Władze uczelni zapewniają jednak, że placówki nie zamierzają likwidować.

O sprawie powiadomił nas jeden ze studentów szczecineckiego wydziału Wyższej Szkoły Kupieckiej.

- Znalazłem ofertę jednego z biur pośrednictwa w handlu nieruchomościami na sprzedaż siedziby naszego wydziału przy ulicy Koszalińskiej - mówi. - Pośrednik chce za nią ponad 2 miliony złotych.

Nasz rozmówca - co zrozumiałe - jest tym mocno zaniepokojony.

O wyjaśnienia poprosiliśmy doktora Jerzego Czarnotę, rektora WSK w Łodzi: - Jesteśmy w trakcie restrukturyzacji i wdrażamy program naprawczy w kilku obszarach - mówi. - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaakceptowało dwuletni plan zmian, który ma wyprowadzić uczelnię na prostą.

Rektor wyjaśnia, że WSK musi obniżyć koszty, bo sytuacja na rynku edukacyjnym do tego zmusza wszystkie szkoły wyższe.

- Oprócz tego zamierzamy rozwijać ofertę studiów podyplomowych, na które jest największe zapotrzebowanie - dodaje.

A co z wydziałem w Szczecinku? - Absolutnie nie zamierzamy go likwidować, ma potencjał, aby się utrzymać i rozwijać, w końcu działamy w Szczecinku już 18 lat - zapewnia dr Czarnota. Jak mówi w razie sprzedania siedziby uczelni, zajęcia będą bez przeszkód prowadzone w wynajętych pomieszczeniach.

Dodajmy, że WSK jest jedyną z kilku uczelni, które mając w Szczecinku swoją filię posiadały własny lokal. Inne wynajmują pomieszczenia, ostatnio w dawnym liceum medycznym.

- Razem z prezydentem WSK byliśmy w Szczecinku przed miesiącem i wyjaśnialiśmy to studentom, wszystkie aktualne informacje otrzymuje dyrektor i dziekan wydziału, który powinien na bieżąco informować słuchaczy - zapewnia rektor.

Wyższa Szkoła Kupiecka - wówczas jeszcze ze Zgierza - rozpoczęła kształcenie w filii w Szczecinku w roku 1995. Początkowo w murach ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie otworzono college handlowy, a następnie w kupionej na własność siedzibie przy ulicy Koszalińskiej. Obecnie w trybie zaocznym kształci licencjatów na kierunkach zarządzanie, pedagogika i administracja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza